Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz.
Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz. Zdroj: shutterstock.com/OHishiapply

Aj keď v netradičnom čase, ale tradičná skúška. Je totiž streda a ja sa preto idem pozrieť na grafy, pričom použijem iba indikátory, ktoré sme sa učili včera a predvčerom. Ide o kĺzavé priemery a indikátor Brandon Kelly. Keďže je však BK hlavne o kĺzavých priemeroch, budem využívať túto metódu, pretože sa v nej spoja oba indikátory dokopy. No a na aké mince sa pozrieme dnes?

XLM/USD – nákup nehrozí

Poriadne zaujímavá voľba čo? Na tento pár však prišla požiadavka z vašich radov a preto sa na graf spolu pozrieme. Čo si myslíte, pomôže mi BK metóda určiť, či je ideálny čas na vstup do XLM? Vopred však treba povedať, že aj napriek tomu, že sa budem pozerať na 1D grafy, Brandon Kelly indikátor funguje najlepšie na 4H grafoch.

No takže, tu mi to príde pomerne jasné. Zo všetkého čo sme si včera povedali, by ste mali vedieť, že podľa Brandon Kelly indikátora by ste nemali do tohto obchodu vstupovať. Pýtate sa prečo? Pretože cena je pod hranicou MA 231 (sivá oblasť), čo znamená bearish trend v ktorom ako už všetci viete, je BK úplne zbytočný, pretože nefunguje ako má. Navyše, v modrom obdĺžniku je zvýraznené pretnutie MA 7 (biely kĺzavý priemer) a MA 77 (oranžový kĺzavý priemer). A keďže MA 77 pretína zospodu MA 7, akú akciu by ste mali spraviť? Výstup z vašej long pozície!

Ak chcete vidieť viacej takýchto začiatočníckych analýz, v ktorých sa spoločne učíme ako využívať indikátory na grafoch, sledujte náš portál kryptomagazin.sk.

BCH/USD – pre tých, ktorí chcú riskovať

A bola tu ešte požiadavka aj na pár Bitcoin Cash voči doláru. Opäť sa pozrieme aj tu, či nám BK metóda pomôže určiť vstup alebo by sme aj v tomto prípade mali zatiaľ držať ruky preč od long pozície.

Tak na tomto grafe to vyzerá podstatne inak. Kĺzavé priemery sú zoradené zhora dole, od najkratšieho (MA 7) po najdlhší (MA 231), čo značí bullish trend. Navyše je cena pomerne jasne na MA 231, čo by malo znamenať, že sa Bitcoin Cash aktuálne nachádza v uptrende. Takže, ak by to malo byť len na BK indikátore (čo by samozrejme nikdy nemalo byť len o jednom indikátore!), tak na vstup by mal byť ideálny čas aj teraz. Tu však chcem rovno upozorniť na to, že si treba dávať pozor na MA 7 (biely kĺzavý priemer) a MA 77 (oranžový kĺzavý priemer). Tie sa totižto až nebezpečne k sebe približujú a mohli by sa pretnúť niekde vo vyznačenom modrom obdĺžniku. A aktuálne by to vyzeralo tak, že MA 77 by zospodu preťal MA 7, čo je jasný znak na výstup. Pokiaľ teda nemáte radi risk, počkajte si na to, ako sa situácia vyvinie (či MA 77 naozaj pretne zospodu MA 7, čo je jasný znak nevstupovať do obchodu).

Bonus na záver:

Dnes netradične pridám aj tretí graf. No a čoho sa asi tak bude týkať? Samozrejme, že Bitcoin voči doláru, pretože tam nám aktuálne Brandon Kelly indikátor ukazuje jasný smer.

Už podľa zoradenia všetkých MA je jasné, že aktuálne by mala byť na Bitcoine u každého tradera long pozícia. Sú totižto krásne zoradené zhora dole, od najkratšieho (MA 7) až po najdlhší kĺzavý priemer (MA 231). Indikátor Brandon Kelly tak v tomto prípade hovorí úplne jasne. Je čas na nákup!

Disclaimer: Tento článok neslúži ako investičná rada. Za akúkoľvek investíciu je zodpovedný každý sám. Snahou a cieľom tohto článku je iba vzdelávať nováčikov (akým som aj ja sám). 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.