Revolučný indikátor z kryptomenového sveta – Brandon Kelly – Denník 4. týždeň

1

Veľmi nový a sčasti by sa dalo povedať aj revolučný koncept, čo sa obchodovania týka. Minimálne taký názor má náš trader Jakub Kraľovanský, ktorý sa vo svojom kurze (aktuálne so zľavou 20 % pre všetkých!) rozhodol zaradiť na dnes práve metódu BK. Ako sa však obchoduje BK a čo to vlastne znamená?

Čo je indikátor Brandon Kelly – BK?

Ide o veľmi nový indikátor, používaný iba od roku 2017. Je pomenovaný po svojom „vynálezcovi“ Brandonovi Kelly a patrí medzi najlepšie indikátory pri swing tradingu (1H a 4H). Používa najmä kĺzavé priemery (ako vidíte sú naozaj podstatné a tak vám dávam ešte raz link na lekciu o nich).

Je vytvorený spojením troch rôznych kĺzavých priemerov (MA 7, MA 77 a MA 231). Môže ísť o prepojenie akýchsi „magických čísiel“ (231 je použitých z Fibonacciho čísiel). Pri 231 je potrebné spomenúť, že ako indikátor sa vám zjaví tento kĺzavý priemer ako zvýraznená sivá oblasť (nie ako čiara).

Ako obchodovať BK?

Najčastejšie sa využíva na 4H, 1H alebo na 353 minútach (veľmi špecifický  time frame, ale Jakub sám tvrdí, že tu funguje veľmi dobre). No a teraz pravidlá k obchodovaniu tohto indikátora.

Pokiaľ vám kĺzavý priemer MA 7 pretína zospodu MA 77, tak je čas na vstup do long pozície. Pokiaľ je to naopak (MA 77 pretína zospodu MA 7), tak je čas na výstup (prekvapujúce, čo?).

Rovnako to platí aj v prípade MA 7 a MA 231. Pokiaľ MA 7 pretína zospodu MA 231, je čas na vstup. Naopak, vystúpiť by ste mali pokiaľ MA 231 pretína zospodu MA 7.

A samozrejme, že to platí aj pri MA 77 a MA 231. Ak MA 77 pretne zospodu MA 231 tak je to vstup, a ak sa stane opak tak výstup. Táto stratégia má vraj fungovať naozaj perfektne. Ale (ja viem, no, má to proste nejaké ale).

Pri obchodovaní všetkých indikátorov, nielen indikátoru BK, je podstatné mať stále tie správne analýzy a informácie. Aj o to sa stará náš portál trading11.com, kde pre vás pripravujeme denne tie najaktuálnejšie správy z finančného sveta (nielen kryptomien). 

Ale, BK funguje iba v bull rune!

Nemôže byť všetko úplne jednoduché. A platí to aj pri BK. Ten totižto platí iba v bullrune. Pri pohyboch do boku alebo klesaní, BK je málo užitočný. V uptrende je však naozaj veľmi, veľmi úspešný a preto ho Jakub odporúča obchodovať (minimálne vyskúšať). Ide teda iba o pozície long (short úplne minimálne – ideálne žiadny). Obchoduje sa tak iba vstup do long pozície a výstup z nej.

Samotné hladiny kĺzavých priemerov pôsobia ako supporty a rezistencie (podľa toho, či sa cena nachádza nad alebo pod daným kĺzavým priemerom). Rovnako si treba dávať pozor na fake breakouts (musia byť poriadne objemy!). Ďalším pravidlom je, že pokiaľ sa dostane celý graf pod MA 231, tak je to silný bearish znak a preto sa neobchoduje. Pri metóde BK sa graf proste musí držať nad MA 231 (ktorý slúži ako najsilnejší support), inak tento indikátor nefunguje.

Záver

Aj napriek tomu, že ide o pomerne nový indikátor, svoje výsledky vraj prináša pravidelne (hlavne teda v bullrune). Pri Brandon Kelly indikátore si teda treba byť veľmi istý, v akom trende sa nachádzame a až potom ho začať používať na obchodovanie. Ideálne time frames sú následne 1H a 4H (alebo veľmi špecifické 353 minúty).

Čo čítať ďalej?

Ako sa obchoduje indikátor „Magda“ – MACD – Denník 3. týždeň

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Revolučný indikátor ? A je založený na triviálnych klzavých priemerov a ich pretínaní sa ? No, ono to vlastne pri rastúcom trhu fungovať aj musí. Problémom iba je nájdenie parametrov tých troch kĺzavých priemerov x,y,z. A tie sa časom vždy menia. Spätne na historických dátach to ide ľahko, lebo vždy exituje nejaká ich konkrétna kombinácia, ktorá je v zisku. Ale aké budú parametre na budúci mesiac ? To treba uhádnuť. Jedna kombinácia parametrov zarába len v istom čase a inom čase prerába, pretože zarába zas iná kombinácia. Takže nakoniec je to celé iba o šťastnom tipovaní parametrov. Je to celé… Read more »