NEO predstavilo nové tokeny pre smart kontrakty: CNEO a CGAS

Novinky NEO pridáva dva nové tokeny
NEO pridáva dva nové tokeny. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski
BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť NEO Global Development (NGD) uverejnila aktuálnu mesačnú správu, v ktorej dokumentuje vývoj a modernizáciu svojej platformy. Najzaujímavejšou novinkou je pridanie dvoch nových tokenov, CNEO a CGAS, ktoré budú používané špeciálne pre smart kontrakty.

Zameranie sa na smart kontrakty

Podstatou vzniku uvedených NEP-5 tokenov bol fakt, že NEO a GAS nemôžu byť použité pre smart kontrakty. Dev tím zároveň upozorňuje, že NEP-5 tokeny majú často problém so zalistovaním na burzu, takže sú naviazané a konvertabliné s klasickými coinami NEO a GAS, čo celkovo uľahčí sprocesovanie a fungovanie smart kontraktov. Oba nové žetóny tak môžu byť zamieňané v pomere 1:1 ku NEO a GAS. Dev tím k ich vzniku uvádza:

“V reakcii na požiadavky komunity, NGD vyvinulo NEP-5 tokeny CNEO a CGAS, dve aktíva určené pre smart kontrakty, ktoré sú kompatibilné s NEO a GAS.”

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum a EOS majú len 8 DApps s viac ako 300 používateľmi

Čínske Ethereum

Ekosystém NEO je často označovaný ako “Čínske Ethereum“, keďže sa orientuje na decentralizované aplikácie (dApps) a smart kontrakty. Vzhľadom k tomu, že počet dApps sa na NEO blockchaine zvyšuje a platforma nebola od začiatku vyvíjaná na podporu smart kontraktov, dev tím bol nútený implementovať rozmanitejšie typy aktív.

Čo sa storovania oboch zmienených tokenov týka, to by malo byť dostupné prostredníctvom O3 wallet už v blízkej dobe. Dôležité je však upozorniť, že CNEO nebude generovať CGAS, ako je tomu v prípade natívnych tokenov tejto siete.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

NEO 3.0

Vydaním nových tokenov však ostal NEO blockchian nezmenený. Posledná aktualizácia platformy niesla označenie NEO-CLI 2.9.0 a jej úlohou bolo zvýšiť bezpečnosť, stabilitu a flexibilitu uzlov v sieti. Celkový upgrade platformy by mala priniesť až verzia NEO 3.0. Tá sa bude podľa jej tvorcov zameriavať predovšetkým na zrýchlenie sprocesovaných transakcií a rozšírenie ekonomického modelu, ktorý má priniesť možnosť deliteľnosti ako pre NEO, tak aj pre GAS.

Spolu so zvýšením rýchlosti transakcií a zmenami v ekonomickom modeli plánuje NEO 3.0 priniesť aj možnosť vytvárania smart kontraktov na viacerých platformách, ktoré by boli kompatibilné s NEO blockchainom. Týmto krokom chce dev tím dosiahnuť svoju integráciu do podnikových štruktúr predovšetkým v Číne, na ktorej spolupracuje spolu so spoločnosťou OnChain.

Záver

V prípade, že vás kryptomena NEO zaujala, ale neviete či ju zaradiť do svojho portfólia, je tu ešte jeden základný fakt, ktorý môže vaše rozhodnutie ovplyvniť. NEO patrí do relatívne malej skupiny kryptomien, ktoré vám dokážu generovať pasívny príjem. Viac o tejto problematike, návod, ako aj kalkuláciu predpokladaných výnosov si môžete prečítať v našom článku: Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – NEO.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
neonewstoday.com
medium.com
investinblockchain.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.