Changpeng Zhao
Changpeng Zhao. Zdroj: Twitter

Changpeng Zhao (CZ) je jednou z najznámejších osobností vo svete kryptomien. Stojí na čele burzy Binance, ktorá v dlhodobej fáze korekcie naďalej masívne prispieva k prijatiu kryptomien v globálnom meradle.

CEO burzy Binance Changpeng Zhao

Kryptomenový sektor sa stáva čoraz viac populárnym. Technológia blockchainu však so sebou prináša aj možnosť zárobkov, ktoré vám môžu úplne zmeniť život. V tomto roku sa počet kryptomenových miliardárov navýšil na číslo 19. Je to o sedem ľudí viac ako v predošlom roku 2021.

Rebríček TOP 10 kryptomenových miliardárov
Rebríček TOP 10 kryptomenových miliardárov. Zdroj: datawrapper.de

Miliardárom sa stal aj CZ, ktorý sa za relatívne krátky čas dostal na výslnie. V súčasnosti figuruje na 35. mieste v zozname najbohatších ľudí sveta, pričom jeho čistý majetok sa odhaduje na 34,5 miliardy dolárov. Jeho začiatky však boli veľmi skromné. Komunistický režim v Číne označil jeho rodinu za „pro buržoáznu“, a tak sa musela presťahovať do Kanady. Tento krok bol však nakoniec prelomový. V Číne by totiž jeho kariéra nemusela nabrať súčasný smer.

Prečítaj si tiež: Získaj šancu na 100% cashback za úhradu s Binance VISA kartou!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Jeho talent pre digitálny sektor sa prejavoval počas celej kariéry. Štúdium informatiky v Kanade mu otvorilo bránu do svetoznámej agentúry Bloomberg, kde sa podieľal na vývoji obchodného softvéru pre Wall Street. Princíp softvéru spočíval v tom, že investorom umožňoval obchodovať s aktívami za vopred stanovenú cenu.

Predtým, ako založil najväčšiu kryptomenovú burzu na svete, svoj talent aplikoval vo viacerých spoločnostiach, ktorých hlavným zameraním je technológia blockchainu. Takouto zastávkou bola pre CZ aj spoločnosť Blockchain.com, kde sa začal aktívne zaoberať Bitcoinom.

Na Bitcoine sa mi najviac páčilo, že dokáže riešiť veľké množstvo problémov súvisiacich s peniazmi a taktiež ponúka slobodu,“ uviedol v minulosti Changpeng Zhao.

Najväčšia kryptomenová burza Binance
Najväčšia kryptomenová burza Binance. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Najväčšia globálna kryptomenová platforma

CZ dokázal v roku 2017 vybudovať gigantickú spoločnosť, a to za menej ako osem mesiacov. V tom istom roku bol spustený aj projekt natívnej kryptomeny BNB.

Za menej ako dva roky vzrástla hodnota burzy Binance na 4,5 miliardy amerických dolárov. Tento masívny rast sa však nezastavil. Burza má v súčasnosti približne 120 miliónov používateľov a na platforme sa denne zobchoduje približne 50 miliárd dolárov.

Burza predstavuje v čase dlhodobej korekcie pre investorov bezpečný prístav. Dokazuje to aj neustálymi krokmi v expanzii do celého sveta. Najnovším úspechom je povolenie k činnosti v Abú Dabí.

Tento región je pozitívne naklonený kryptomenám, a preto je tento krok považovaný za extrémne dôležitý. Koniec koncov, aj samotný CZ žije od konca roka 2021 v blízkom Dubaji. Otvorene priznal, že tento región považuje za inovačné svetové centrum.

Čítaj ďalej: Binance podporí Ethereum v rámci historickej udalosti. Zavádza nulové poplatky za obchodovanie!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance