Iran opäť povolí kryptomining
Iran opäť povolí kryptomining, zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Extrémne letné horúčavy, ktoré toto leto postihli Irán, ustúpili. Kryptomining bol znova povolený a vláda už viac nemôže obviňovať ťažiarov z výpadkov elektriny v krajine.

Pôvodný zákaz bol zavedený ešte na jar tohto roku, a to hlavne kvôli obavám a nestabilite elektrickej siete v krajine.

Môže ťa zaujímať: Na Ethereu sa blíži koniec ťažby – Poznáme dátum ďalšej aktualizácie!

Irán je späť v hre!

Iránska vláda znovu umožní licencovaným minerom kryptomien pokračovať vo svojej práci po zákaze, ktorý uložil bývalý prezident Hassan Rouhani dňa 26. mája 2021.

84 miliónová krajina na blízkom východe zažila v lete výrazné výpadky elektriny, ktoré bývalý prezident Hassan Rouhani pripisoval extrémnym horúčavám. V niektorých miestach dokázala teplota vystúpiť na viac ako 50 stupňov Celzia!

Pre výpadky elektriny a nedostatok vody sa prezident rozhodol zakázať ťažbu kryptomien počas týchto vysokých teplôt, aby občania mohli využívať svoje klimatizačné zariadenia. Našli sa, samozrejme, pochybnosti aj o tom, koľko energie kryptomeny v krajine v skutočnosti využívajú.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Môžu kryptomeny pomôcť Iránu?

Odhaduje sa, že 5 až 7 % svetovej ťažby kryptomien prebieha práve v tejto krajine. Irán sa môže pochváliť jednými z najlacnejších cien elektriny na svete. Územie je taktiež bohaté na nerastné suroviny a má dostatočný zdroj energie.

Existujú tvrdenia, ktoré naznačujú, že vláda vníma ťažbu bitcoinov ako spôsob, ktorým sa vedia vyhnúť sankciám zo strany USA. Irán a miestna ekonomika je v súčasnosti pod embargom USA, ktorú to určite negatívne ovplyvňuje. Pri súčasnej úrovni ťažby v Iráne sú odhadované príjmy okolo 1 miliardy dolárov.

Kryptomining údajne prebiehal celé leto, a to aj napriek zákazu. Ali Sahraee, riaditeľ Teheránskej burzy (TSE), odstúpil z funkcie po tom, ako sa objavili podozrenia, že počas zákazu pod jeho vedením ťažba kryptomien prebiehala naďalej. Vedenie TSE to najskôr popieralo, ale nakoniec to výkonný zástupca riaditeľa Beheshti-Sarsht priznal.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – cena smeruje k rezistencii trojtýždňového flagu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance