altcoiny, altcoin, Ethereum

Investovanie do kryptomien je zložitá hádanka. Obzvlášť pre tých, ktorí špekulujú nad vzostupom ceny altcoinov. Práve altcoiny sú priestorom, kde investori najviac zarábajú, ale tiež najviac strácajú. Dnes by som sa s vami chcel podeliť o jednu z investičných taktík, ktorú mám pripravenú vo vzťahu k Binance IEOs

Všeobecný kontext a riziká

Investovanie do kryptomien je všeobecne rizikové. Je ťažké to urobiť správne. Obzvlášť predaje nakúpených majetkov sú pre väčšinu malých investorov kameňom úrazu. Pokiaľ chcete investovať do malých altcoinov, tak je nutné vedieť prečo, koľko a s akou vidinou.

Burzové riziká – Kuriózna situácia na zimbabwianskej burze – majiteľ stratil BTC všetkých používateľov

Osobne vychádzam z niekoľkých základných predpokladov. Prvým je ten, že stojíme na počiatku bull run-u, a teraz sa nachádzame pred ďalším pohybom smerom hore. Druhým predpokladom je potom to, že vybrané altcoiny budú rásť rýchlejšie než BTC. Inak by sa totiž vyplatilo držať naozaj len BTC a byť v pokoji.

Tretí predpoklad je pokračujúca podpora a prepojenie s burzou Binance. Nasledujúce mince sú z rodiny IEOs z Binance (IEO – úvodné ponuky mincí cez burzu). Spojenie so silným menom je kritický faktor, ktorý podľa mňa poženie cenu smerom hore.

Nádejná IEOs

Plán je jednoduchý. V rámci IEOs, ktoré Binance organizovala (už ukončená IEOs), sú niektoré klenoty. Kto sa pohybuje v priestore úvodných ponúk mincí, tak vie, že nasledujúce projekty boli pozorne sledované investormi ešte pred tým, než došli na trh. Tu je ich zoznam a krátky popis.

  • Celer Network – 2nd layer scaling pre existujúce blockchainy. V podstate má táto sieť fungovať ako nadstavba, ktorá umožní škálovanie blockchainom. To je dôležité napr. pre ETH či BTC.
  • Matic Network – Veľmi podobný koncept. Opäť ide o 2nd layer škálovania. Matic volí technologicky iný prístup. Obe siete majú špekulatívnu hodnotu v tom, že sú potrebné.
  • Harmony – Chytrý blockchain ako ETH, ktorý stojí na PoS a podobne ako Zilliqa, má tak potrebný sharding. V ideálnom prípade chce ONE konkurovať chainom ako EOS, ETH, NEO či Cardano.
  • Elrond – Identická špekulácia ako pri Harmony. Sharding + PoS konsenzus.
  • Band Protocol – 2nd layer riešenie pre oracly. Špekulácia na to, že Band protokolu sa podarí podobný kúsok ako Chainlinku. Oracly sú kriticky potrebné pre budúcnosť blockchainov a ich interakciu s reálnym svetom.
  • Perlin – DAG (podobne ako IOTA či NANO), ktorý cieli na vytvorenie nenáročnej siete. Trochu iná cesta než klasický blockchain. Má svoje výhody ako vyššiu rýchlosť, ale všetky DAGY trpia centralizáciou.

Čo je cieľ a kedy z toho von

Plán je vlastne jednoduchý. Všetky tieto mince sa dajú považovať za číru špekuláciu a je nutné byť extrémne opatrný. Osobne rozložím skôr menšiu čiastku medzi tieto mince a následne prichádza špekulatívna časť, kedy pri vzostupe ceny zoberú ideálne pôvodnú, investovanú čiastku a zvyšok si nechám v držaní na dlhodobú špekuláciu.

Informácie z ekonomiky – Čína kolonizuje krajiny tým, že požičiava malým ekonomikám veľké sumy peňazí, ktoré nemožno splatiť

S tým sa spoja obrovské riziká a je nutné počítať aj so stratou. Všetky tieto mince spája rizikový faktor, ktorým je Binance. Pokiaľ by Binance stretli väčšie problémy, tak aj Binance IEOs budú mať problémy. Cieľom je potom získať zmienené mince na špekuláciu v rámci budúceho bull run-u.

Tento článok nie je investičným poradenstvom, ale len ukážkou toho, kam smeruje jedna z mojich snáh. Nikdy nie je rozumné vsádzať všetko na jednu kartu a aj preto je dôležité investovať len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Pre rizikové špekulácie to platí dvojnásobne.

Čo čítať ďalej:

[AKCIA] Nábor nových členov – 66% zľava na skúšobné členstvo

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.