Bitcoin sa v posledných mesiacoch dostáva čoraz viac do pozornosti nielen v médiách ale aj na sociálnych sieťach. Samozrejme, za nárastom záujmu o investovanie je nepochybne rast ceny z úrovne 3 200 USD na aktuálnych približne 9 200 USD. Dokonca v júni sa 1 BTC obchodoval za 14 000 USD. Nenápadne nám tento rok pripomína obdobie z roku 2015 až 2016, kedy Bitcoin pomaly od svojho lokálneho dna rástol a každý mesiac spravil niekoľko percentný zisk. Dokonca niektoré mesiace to bol zisk  v dvojciferných číslach.

Prakticky na každej svetovej burze svete, či už ide o burzu s akciami, komoditami ale aj krypomenami, sa môžeme stretnúť s manipuláciou trhu. Obvykle je spôsobená chamtivosťou bohatých ľudí, ktorí chcú zarobiť ešte viac. Na opačnej strane, začiatočníci podľahnú emóciám a panike, z čoho profitujú práve mocní a bohatí špekulanti a investori.

Willy Woo 5. novembra na svojom Twitteri zavesil zaujímavý post, v ktorom si všíma veľmi podivné správanie sa ceny na niektorých burzách. Dokonca ako keby malo ísť organizovanú manipuláciu. Minulý týždeň sa na dvoch burzách – Deribit a Coinbase Pro objavil náhly cenový pohyb. Toto nepravidelné správanie sa objavilo len na páre BTC/USD. A aby to nebolo málo, ďalší náhly cenový prepad alebo aj Flash Crash prišiel 5.11.2019 aj na burze CME.

Bitcoin, Manipulácia inštitúcií? CME Bitcoin Futures zaznamenali Flash Crash na 8 500 $

Napriek tomuto divnému pohybu Bitocoin aj naďalej pokračuje v lokálnom bullish trende. Prečo došlo k takémuto náhlemu prepadu na takej známej a pomerne dobre regulovanej burze? Nikto presne netuší. Willy Woo napísal svoj názor:

„Nemôžem uveriť, aké bláznivé je obchodovanie s BTC/USD z krátkodobého hľadiska. Priepasť v CME sa už vyplnila. Áno, obchoduje sa s ňou. Ale človeče, som veľmi podozrievavý z tohto pohybu. S trhom to nič neurobilo aj napriek takému veľkému predaju.“

Veľké prekvapenie pre každého

Tento podivný pohyb je o to zvláštnejší, pretože na burzách ako Binance alebo Huobi v rovnakom čase sa nič podobné neudialo a BTC konsolidoval na hodnote okolo 9 300 USD. Našťastie pre hodlerov a držiteľov BTC neprišiel veľký cenový prepad a cena Bitcoinu je aktuálne veľmi podobná cene v posledných dňoch. Dokonca od odrazu z hodnoty 9 000 USD mierne rastie. Veľa analytikov sa zhoduje, že blížiaci sa halving môže výrazne pomôcť v ďalšom cenovom raste. Samozrejme, treba byť opatrný a počítať, aj s možným cenovým prepadom.

Pozrite si aj

[AKCIA] Nábor nových členov – 66% zľava na skúšobné VIP členstvo!

Zdroj:
cointelegraph.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of