[PREHĽAD TRHU] Tak ešte posledný skok? Technická analýza tomu nasvedčuje!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tí z vás, ktorí sledujú Trading11, si iste prečítali zaujímavú analýzu Bitcoinu od IXOYE, ktorá vyznačila niekoľko dôležitých technických úrovní a trendových línií na 6H timeframe. Analýzu do tohto prehľadu dávať nebudem, ak máte záujem, nájdete ju tu. Každopádne, IXOYE v nej nakreslil aj dva najpravdepodobnejšie scenáre vývoja hodnoty Bitcoinu. Momentálne, zdá sa, Bitcoin nasleduje ten pozitívnejší scenár. Čaká Bitcoin posledný skok ku dlhodobej klesajúcej trendline pred tým, než sa ponorí do oblastí pod 6000$?

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Priestor na menší rast tu je

Bitcoin sa dnes v noci v rámci korekčného pohybu altcoinov dostal nad hladinu 6400 $ a teoreticky tak má otvorenú cestu až k cene 6800 $. Tam by sa mohol dostať v priebehu niekoľkých dní. S najväčšou pravdepodobnosťou ho potom zastaví dlhodobá klesajúca trendová línia a nasledovať bude návrat na dno.

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Rekordné množstvo shortov

Tento scenár podporuje aj obrovský objem shortov na trhu. Len na burze Bitfinex shorty dosahujú 37 000 BTC. Obchodníci očividne čakajú na prepad. Tlak medveďov je obrovský, no v záujme búrz je najprv tieto shorty trochu zredukovať. Inak obchodníci zarobia -> burzy prerobia. Obchodovanie je hra s nulovou výslednicou, to si treba uvedomiť.

1D BTC/USD shorts - Bitfinex

1D BTC/USD shorts – Bitfinex

Kedy vypadneme z trojuholníka?

Ako som už niekoľkokrát spomínal, Bitcoin sa v roku 2018 drží v obrovskom trojuholníku a ostať v ňom môže až do polovice novembra. Potom sa bude rozhodovať, či pôjdeme hore, alebo dole. Ja osobne dúfam, že čo najskôr padneme pod 6k a uzavrieme Hidden gap na cene ~4900 $. Trh na to čaká už deväť mesiacov a bez poklesu na túto hodnotu Bitcoin iba veľmi ťažko vystúpi na nové ATH.

Hladina spomínaného Hidden gapu bude pre inštitucionálnych investorov signálom k vstupu do trhu a v prípade, že by Bitcoin na dosiahnutie tejto hodnoty reagoval rýchlym návratom na 6000 $, by sme sa mohli konečne odlepiť od dna, otočiť trend a začať pozvoľna stúpať.

Oveľa pravdepodobnejšia je síce konsolidácia na tejto úrovni a postupné vytvorenie formácie guľaté dno, ale ani jedného sa netreba báť. Prežili sme predsa 9-mesačnú 70% korekciu. Pár mesiacov a pár tisíc dolárov navyše nás nezabije.

12.09.18 Technická analýza BTC/USD – Klasická konsolidace, od IX..

Krátky komentár k altcoinom

Trh s altcoinmi dnes zažíva menší boom. Po krvavej strede prišiel zelený štvrtok a väčšina kryptomien zmazala straty z tohto týždňa. Ethereum v čase písania tohto článku atakuje hladinu 200 $. Ja osobne tipujem, že sa tam zastaví. EOS zase raz prekonal 5 $, Litecoin je na 54 $ a Monero na 114 $. Svojím 15% rastom tak poskočilo na deviatu priečku v kapitalizácii a prekonalo Cardano.

Zaujímavo vyzerá aj Nano -> 40% rast. Dogecoin naďalej pomaly rastie a prakticky ignoruje zvyšok trhu. Mnohých iste potešila aj kryptomena Waves. Vývojársky tím tohto projektu chystá v priebehu najbližších dní slušnú dávku noviniek. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Ja osobne si myslím, že krátky boom altcoinov čoskoro skončí a Bitcoin bude pokračovať v dominovaní trhu. Dokým sa index dominancie nedostane nad 60 %, alty by som nekupoval.

Pripojte sa na dnešný stream – 18:00 na YouTube

Dnes budeme streamovať na YouTube. Začíname o 18:00. Stream je už naplánovaný a nájdete ho tu:

https://www.youtube.com/watch?v=GazYyqh6CxE

Tešíme sa na vás! 🙂