4 akcie, ktoré drží aj Warren Buffett
4 akcie, ktoré drží aj Warren Buffett. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Kent Sievers

Akciový trh sa nachádza v medveďom trende, čo vytvára ideálne podmienky na nákup lacnejších akcií známych firiem s dlhodobým potenciálom rastu. Generálny riaditeľ  spoločnosti Berkshire Hathaway a známy investor Warren Buffet patrí medzi ostro sledované osobnosti obchodníkmi na Wall Street, ktorí sa inšpirujú jeho investičnými rozhodnutiami. Tie sa totiž ukázali v dlhodobom horizonte ako profitabilné.

Do ktorých aktív investuje legendárny miliardár a ktoré nakúpil v tomto roku?

Apple

Akcie spoločnosti Apple tvoria jeden z pilierov Buffettovho portfólia, kde predstavujú tretinu. Berkshire začala nakupovať Apple v roku 2016 a v súčasnosti vlastní viac ako 911 miliónov akcií v hodnote viac ako 121,7 miliardy USD. Medzi nákupné aktivity na začiatku roka 2022 patrilo aj pridávanie ďalších akcií spoločnosti Apple. Na konci minulého týždňa tvorila spoločnosť Apple neuveriteľných 38,2 % investovaných aktív spoločnosti Berkshire. Firma má mimoriadne známu značku, ako aj veľmi lojálnu zákaznícku základňu a jej inovácie viedli spoločnosť k postupne vyšším tržbám a ziskom. Spoločnosť Counterpoint Research uvádza, že v prvom štvrťroku tvoril iPhone polovicu všetkých smartfónov v Spojených štátoch.

Graf: APPLE/USD. 1T
Graf: APPLE/USD. 1T. Zdroj: Tradingview

Berkshire Hathaway

Spoločnosťou, do ktorej Buffet rád investuje, je, paradoxne, jeho vlastná Berkshire Hathaway (BRK). Výsledky spoločnosti za prvý štvrťrok 2022 ukazujú, že Buffett a jeho pravá ruka Charlie Munger spätne nakúpili 2 005 akcií triedy A a viac ako 6,8 milióna akcií triedy B. Spätný nákup akcií má často pozitívny vplyv na hodnotu zostávajúcich akcií spoločnosti. Ak je čistý príjem spoločnosti relatívne stabilný a postupne rastie, menší počet akcií v obehu by mal viesť k vyššiemu zisku na akciu. Odkupovanie akcií tak môže spôsobiť, že spoločnosť sa bude z hľadiska ocenenia javiť ako atraktívnejšia.

Graf: BRK/USD. 1T.
Graf: BRK/USD. 1T. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Štandardné bankovníctvo je až 56-krát energeticky náročnejšie ako Bitcoin

Hewlett-Packard

Hewlett-Packard (HP) je nadnárodná americká spoločnosť v oblasti informačných technológií. Špecializuje sa na vývoj osobných počítačov, tlačiarní a riešení v oblasti 3D tlače. Od januára 2021 je druhým najväčším predajcom osobných počítačov na svete podľa počtu predaných kusov, hneď po spoločnosti Lenovo. Berkshire Hathaway vlastní viac ako 11-percentný podiel v spoločnosti HP a predstavuje relatívne stabilnú investíciu, keďže jej hodnota rok čo rok rastie. Akcie spoločnosti patria medzi 16 akcií, ktoré Buffettova firma nakúpila v roku 2022.

Graf: HP/USD. 1T.
Graf: HP/USD. 1T. Zdroj: Tradingview

General Motors

Poslednou firmou, ktorej akcie Buffett drží, je opäť americká spoločnosť, tentokrát zameraná na sektor automobilov. General Motors je najväčšou automobilovou spoločnosťou s vyše 77-ročnou históriou. Firma sa teší veľkej obľube predovšetkým na americkom trhu. Zamerala sa tiež na elektromobilitu a chystá uviesť na trh svoj tretí elektromobil Ultium. Tržby vzrástli o 11 % na 35,98 miliardy dolárov vďaka predaju drahších vozidiel, hoci boli takmer o 1 miliardu USD nižšie, než sa očakávalo. Buffett je známy relatívne konzervatívnym investovaním a rád staví na istotu, preto drží aj ziskové akcie General Motors.

Graf: GM/USD. 1T.
Graf: GM/USD. 1T. Zdroj: Tradingview

Čítaj ďalej: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance