Najväčšie svetové finančné spoločnosti pobláznil tento trend

Novinky So žiadosťami o ethereové ETF sa roztrhlo vrece
So žiadosťami o ethereové ETF sa roztrhlo vrece. Zdroj: shutterstock.com/Maurice NORBERT/Matej Kastelic
BITmarkets BITmarkets

Zatiaľ čo kryptomenový svet čaká na schválenie spotového bitcoinového ETF, ktoré má digitálne aktíva priniesť ku miliónom ďalších užívateľov po celom svete, veľké finančné inštitúcie rozbehli boj aj na ďalšom fronte. Po tom, ako o ethereové ETF požiadala významná spoločnosť BlackRock, ako sme informovali, dostávala v posledných dňoch Americká komisia pre cenné papiere a burzy jednu žiadosť za druhou. Portál Bitcoinsistemi píše, že na stole je aktuálne 7 žiadostí o ETH ETF, o ktorých musí SEC rozhodnúť.

Spoločnosti chcú vyťažiť z trhu maximum

To, že bitcoinové spotové ETF je aktuálne vo svete digitálnych aktív témou číslo jeden, zvýrazňuje aj cenová volatilita Bitcoinu a celkový nárast v dôsledku prevládajúceho optimizmu. Medzičasom sa cena najväčšieho digitálneho aktíva podľa údajov Coinmarketcap usadila nad hodnotou 36 000 dolárov a čaká na ďalšie impulzy v podobe udalostí, akou môže byť aj schválenie BTC ETF.

Existuje veľká pravdepodobnosť, že ak SEC schváli spotové bitcoinové ETF, budú schválené aj žiadosti spoločností o ethereové spotové ETF. Aktuálne SEC eviduje týchto sedem žiadostí o ETH ETF:

(Názov ETF – dátum ďalšieho rozhodnutia – dátum konečného rozhodnutia)

VanEck Ethereum ETF 25/12/23 – 23/5/24

ARK 21Shares Ethereum ETF 26/12/23 – 24/5/24

Hashdex Nasdaq Ethereum ETF 17/1/23 – 30/5/24

Grayscale Ethereum Trust 6/12/23 – 18/6/24

Invesco Galaxy Ethereum ETF 24/12/23 – 6/7/24

iShares Ethereum Trust 13/1/24 – 26/7/24

Fidelity Ethereum ETF 18/1/24 – 17/7/24

Expert na kryptomeny agentúry Bloomberg, James Seyffart vo svojom vyhlásení uviedol, že existuje 90 % šanca, že SEC schváli bitcoinové spotové ETF do 10. januára 2024. O téme sme podrobnejšie písali tu. Ako môžeme vidieť z dátumov vyššie, konečné termíny na schválenie ethereových ETF sa pohybujú okolo polovice roka 2024. Je však mimoriadne pravdepodobné, že v najbližších dňoch či týždňoch pribudnú ďalšie podobné žiadosti.

ETF digitálnych mien sú na pretrase

ETF digitálnych mien sú na pretrase. Zdroj: shutterstock.com/K.unshu

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Úspešný trader podľa tohto indikátora predikuje rast Bitcoinu na nové ATH

Pseudonymný kryptoanalytik a obchodník Dave the Wave sa na X (predtým Twitter) podelil so svojimi viac ako 143 000 sledovateľmi o pohľad na najbližší vývoj Bitcoinu. Obchodník, ktorý v roku 2021 presne odhadol pád kryptotrhu, vidí podľa indikátora MACD potenciál na nové maximá pre BTC.

Na grafe nižšie môžeme vidieť vyznačený trend, podľa ktorého je možné očakávať stabilne vzostupný priebeh vývoja ceny. Volatilita bude podľa obchodníka silná a ťažko predpovedateľná. Avšak podľa rastu týždenného momenta môžeme usudzovať, že Bitcoin získava na sile pred parabolickou cenovou akciou, akú sme mohli vidieť pred dosiahnutím posledného historického maxima.

Doterajšie relatívne krotké správanie BTC podľa analytika naznačuje, že cena nie je ani zďaleka v blízkosti bodu vyčerpania.

Prečítajte si aj: Influenceri propagujú rýchle zárobky. Pozor na tieto podvody

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BitcoinsistemiTAGY: