Najväčšie IPO histórie! Čínska Ant Group, Jack Ma zarobil $27,4 miliardy

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Najbohatší človek Číny a miliardár Jack Ma hlási skvelé správy. Dvojité IPO Ant Group na burzách v Hong Kongu a Šanghaji sa stalo najväčším IPO histórie. V pláne bolo vyzbierať 35 miliárd dolárov. Presné čísla budú zverejnené v priebehu budúceho týždňa, no Jackova reakcia naznačuje, že IPO bolo úspešné.

Jack Ma zarobil rekordnú sumu

Podľa ceny akcií Ant Group počas IPO Jack Ma vlastní podiel v hodnote 27,4 miliardy dolárov. Celková hodnota jeho majetku je teda 71,6 miliárd dolárov čo z Jacka robí 11. najbohatšieho človeka na svete. Za jeden piatok sa pritom hodnota jeho majetku nafúkla o viac ako dve tretiny!

56-ročný Číňan tak v rebríčku najbohatších miliardárov od Bloombergu predbehol zakladateľa Oracle Larry Ellisona, dedičku L’Oreal SA Francoise Bettencourt Meyers  členov rodiny Waltonovcov, ktorí vlastnia obchodný reťazec Wallmart.

Môže vás zaujímať: Tento blázon poskladal PC z komponentov z Aliexpressu – Ako to dopadlo?

Ant Group IPO spravilo z dvoch ľudí miliardárov

IPO Ant Group spravilo z mnohých ľudí miliardárov. Firma od roku 2014 najdôležitejších zamestnancov oceňovala akciami a niektorí z nich nahrabali dostatok, aby prekročili magickú miliardovú hranicu. Lucy Peng je druhým najväčším akcionárom spoločnosti a hodnota jej majetku po IPO dosiahla $5,2 miliardy. Riaditeľ firmy Eric Jing si prilepšil o $3,1 miliardy.

Viac o Ant Group IPO

Spoločnosť Ant Group v piatok usporiadala rekordné IPO, v ktorom sa rozhodla vyzbierať až 35 miliárd dolárov. Na burze v Šanghaji sa jedna akcia predávala za 68,8 juanov (10,27 $), v Hong Kongu to bolo 10,27 $ za akciu. Spoločnosť môže vyzbierať ďalších 5,2 miliardy, ak to uzná za vhodné.

Hodnota akcií AntGroup je aktuálne 320 miliárd dolárov, čím prekonáva JP Morgan Chase & Co a je štyrikrát cennejšia než Goldman Sachs. Ant Group tak patrí medzi najväčšie bankové spoločnosti na svete. Jej počiatok sa datuje do roku 2004, keď spoločnosť Alibaba spustila svoju escrow službu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre