TOP traderov nezaujíma, čo sa deje na trhu, používajú túto obchodnú stratégiu

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Je trh býčí alebo medvedí? V podstate je to jedno! Pozrime sa spolu na sériu troch článkov, kde si predstavíme po častiach jednotlivé stratégie obchodovania, ktoré by mal ovládať každý trader. Sú to stratégie, ktoré profesionálni obchodníci používajú na vytváranie ziskov bez ohľadu na smerovanie trhu.

Stratégie bez trendov

Kryptotrhy sú známe svojou cenovou akciou, ktorá zahŕňa veľa stúpajúcich alebo klesajúcich aktív dvoj až trojciferne v rozmedzí od 1 hodiny do 24 hodín. Investorov láka možnosť zachytiť hviezdne výnosy, takže by to mohlo znieť bláznivo, keby navrhovali hľadať iba 2% mesačný zisk z kryptomien.

Prečo by sa investor zapojil do takejto stratégie s „nízkym výnosom“? Odpoveďou je zložený úrok. Ak obchodník môže dosiahnuť 2% mesačne, jeho ročný zisk sa rovná 27%.

Len málo obchodníkov by dokázalo konzistentne vyrovnať tento výnos pokusom hádania vrcholu a dna trhu. Spoľahlivejšie zisky teda človeka zbavia stresu z potenciálnych strát a takmer nemožnej úlohy pokúsiť sa načasovať trh.

Čítajte tiež – EÚ a USA sa spájajú proti Číne – V novembri prerokujú spoločný postup

Jedna skvelá stratégia nazývaná carry trade spočíva v nákupe kryptomeny na tradičných trhoch a v predaji jej termínovaných kalendárnych futures.

Túto mieru je možné merať analýzou základného ukazovateľa, ktorý sa označuje aj ako anualizovaná prémia na trhoch s futures.

ETH futures kontrakty
ETH futures kontrakty

Nejedná sa o trvalý obchod, pretože základný ukazovateľ osciluje v závislosti od toho, aký vzostupní investori sú. Zvyčajne existuje väčšia príležitosť v altcoinoch, pretože existuje menšia konkurencia.

Pri prezeraní grafu vyššie si všimnite, ako sa ETH v polovici augusta dotkol 20% anualizovanej úrovne. Má to však háčik.

Pointa vždy spočíva v detailoch, a toto je jeden z tých prípadov. Tento obchod bude fungovať, iba ak bude kryptomena vložená ako marža rovnaká ako shortovaná cez futures. Niektoré burzy s derivátmi vám umožnia vložiť iba BTC alebo USDT ako kolaterál.

Jedna dôležitá vec, ktorú si musia investori pamätať je, že na rozdiel od permanentných futures (inverzných swapov) majú futures kontrakty s pevným kalendárom stanovený dátum expirácie. Preto je potrebné predať okamžitú pozíciu v okamihu likvidácie futures kontraktu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre