Najlepšie aprílové kryptomenové vtípky, nechali ste sa nachytať?

BITmarkets BITmarkets

Máme za sebou 1. apríl a kryptomenový svet bol opäť plný rôznych, viac či menej podarených vtipov. Ani my v Kryptomagazíne sme nezostali pozadu a snáď sme vás aspoň trošku pobavili. Poďme si tie najlepšie aprílové vtipy pripomenúť a zamyslieť sa nad tým, či môžu mať tieto žartíky väčší vplyv, než si ich autori uvedomujú.

Každý dobrý obchodník veľmi dobre vie, aké je dôležité si obchody nielen naplánovať, ale aj dodržiavať a snažiť sa udržať emócie na uzde. To je často oveľa jednoduchšie povedať ako urobiť, najmä ak sa to týka vašich vlastných peňazí. Rád by som sa teraz s vami podelil o 3 najlepšie aprílové vtipy, ktoré mohli / mali mať vplyv na každodenné obchody.

OneCoin sa stáva druhou najväčšou kryptomenou. Zosadil z druhého miesta Ethereum

Prvého apríla 2017 CoinDesk na svojich stránkach vydal oznámenie, ktoré mohlo otriasť celým svetom virtuálnych mien. Redaktor článku uviedol, že federálny sudca rozhodol, že OneCoin je úplne legitímna a legálna kryptomena. Sudca nariadil stránke CoinMarketCap.com, aby ho zaradila do svojho zoznamu. Článok ďalej uvádzal, že OneCoin sa týmto dostane na druhé miesto v rebríčku kryptomien, podľa kapitalizácie. A aby týchto “dobrých správ” nebolo málo, avizoval aj zapojenie federálnej vlády do tohto coinu. Každá z týchto noviniek mohla investorov motivovať, aby prehodnotili svoje obchodné plány. Až posledná veta uviedla všetko na pravú mieru:

“Neprekonateľná volatilita cien nie je ani zďaleka v najbližších niekoľkých dňoch očakávaná, pretože tento celý článok je len jeden obrovský vtip!”

Socialistická Severná Korea sa chystá prijať Ethereum

V predvečer 1. apríla 2017 zverejnil Vitalik Buterin na blogu Etherea prekvapivé a optimistické vyjadrenia. Jeho post začal celkom bežne: Najprv vyjadril radosť a vzrušenie nad pokrokom a vyhliadkou, že už čoskoro bude Ethereum pripravené na masové celosvetové prijatie. V podobnom duchu pokračoval, takže snáď každému muselo čoskoro dôjsť, že ide iba o vtip (aj keď to Buterin nikdy verejne nepovedal). Tým naozaj pomalším to malo dôjsť s poslednou vetou:

“… a v neposlednom rade, DevCon3 bol presunutý do Pchjongjangu.”

Aj keď veľká väčšina čitateľov spoznala, že išlo o žart, je nespochybniteľnou pravdou, že cena Etherea prudko vystrelila o takmer desať percent a môžeme len špekulovať, či bol tento radikálny rast spôsobený faktom, ktorý nesúvisí so správami. Alebo preto, že veľa ľudí číta len titulky.

SEC schvaľuje Bitcoin ETF

A včera ráno web Financie Magnates odpálil príslovečnou bombu, že SEC schvaľuje dva bitcoinové ETF. Hoci v texte existuje niekoľko faktov, ktoré naznačovali, že ide o žartík, vážny a seriózny tón článku zmiatol mnoho čitateľov. Tento článok bol dokonca v jednej chvíli najlepším výsledkom hľadania slová Bitcoin na webe Google. Okrem toho počas jednej hodiny od zverejnenia vzrástla cena BTC o viac ako 0,5 percenta.

Samozrejme, že nemôžeme s istotou tvrdiť, či tento vtípok odštartoval rast, ale je celkom  možné, že článok mohol niektorých začínajúcich obchodníkov doviesť k unáhlenému rozhodnutiu rýchlo nakupovať. A je v hre aj ďalší variant (aj keď už trošku pritiahnutý za vlasy), že práve titulky, ako je tento, môžu zmiasť obchodné roboty a tie začnú nakupovať.

Záver

Tohtoročný prvý apríl je za nami, ale je dobré si uvedomiť, že v kryptosvete na vás po celý rok a na každom roku číhajú rôzne žartíky, polopravdy či lži a clickbait titulky. Už niekoľkokrát, mimo prvý apríl, novinári falošne informovali o množstve vecí. Vitalikovou smrťou počnúc, až po odhalenie skutočnej identity Satoshiho Nakamota. A keďže to môže niekedy trvať hodiny či dni, než sa podarí pravdu rozlúštiť, pamätajte, že najlepším pomocníkom a istou ochranou obchodníka je solídny obchodný plán, ktorého sa v tomto vysoko volatilnom a emocionálne manipulatívnom priestore dokáže držať.

Čo čítať ďalej?

MEGA pumpa Bitcoinu – Práve sme sa dostali nad kľúčovú rezistenciu!!!

Zdroj:
ccn.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.