Coinmarketcap ukazuje falošné dáta – sľúbil nápravu

BITmarkets BITmarkets

CoinMarketCap (CMC) sľúbil, že prehodnotí rating partnerských búrz potom, čo vyšli najavo dôkazy o falošných objemoch.

Spoločnosť včera na sociálnych sieťach potvrdila pripravované zmeny.

CMC je pravdepodobne najznámejšou službou na sledovanie kapitalizácie alebo cien väčšiny kryptomien. Ukazuje však aj burzy s ich objemami pri vybraných kryptomenách a tu sa nachádza problém.

Tip: Ceny môžete sledovať na našej česko-slovenskej stránke kmcap

Minulý týždeň zverejnené výsledky výskumu fondu Bitwise ukázali, že CMC (ním zalistované burzy) ukazuje takmer úplne falošné štatistiky. To pochopiteľne zásadne klame investorov. Niektoré „shitcoiny” tak môžu vyzerať atraktívnejšie než zavedené kryptomeny s väčším potenciálom.

CMC situáciu pravdepodobne napraví

„Pozorne vnímame všetky názory našich používateľov a usilovne pracujeme na tom, aby sme pridali sadu nových metrík, aby používatelia mohli získať lepšie dáta o zmenárňach a kryptomenách” napísali manažéri na Twitteri.

Kedy sa tak ale stane, zatiaľ nevieme.

Podvody, ktoré by sa nemali prehliadať

Možno vám táto správa nepríde nijako alarmujúco. „Trochu” skreslené dáta nejakých búrz. Opak je ale pravda. Na túto stránku chodí veľa ľudí a svoje investície zakladajú často na dátach z CMC. Ak tu potom niekto falšuje objemy, možno to porovnať s lúpežou za bieleho dňa…

Čo čítať ďalej

Dôvod, prečo Maximine Coin (MXM) v marci vyrástol o 750 %

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.