Prečo bohatí bohatnú
Prečo bohatí bohatnú? Zdroj: shutterstock.com/Limbitech

Paretovo pravidlo ukážkovo funguje nielen v biznise a rôznych finančných odvetviach, ale aj v rozložení bohatstva na svete. Toto nevyrovnané rozloženie funguje hlavne z toho dôvodu, že väčšina ľudí na svete pracuje veľmi neefektívne a nemá ciele posunúť sa ďalej.

Bežne to vidíme hlavne v rôznych diskusiách (hlavne na Facebooku), kde namiesto toho, aby sa niekto skutočne zamyslel na rôznymi možnosťami a snažil sa ich pochopiť a neskôr ich dokonca využiť vo svoj prospech, má skôr tendenciu iba ďalej nadávať, aký je svet zlý.

Nie každý má najlepšie obdobie života, ale to ešte neznamená, že nemôžeme na sebe pracovať a byť každý deň čo i len o 1 % lepší.

Ako to funguje vo svete biznisu a obchodovania na burze

Často sa hovorí, že peniaze putujú z rúk menej informovaných a skúsených do rúk skúsenejších. V podstate je to pravda. Veľa začínajúcich podnikateľov a obchodníkov očakáva, že zarobí rýchlo a veľa peňazí. S tým rozdielom, že biznis nie je o veľkých zárobkoch a náhodách, ale o tvrdej a dlhoročnej práci a získavaní Know-how.

Zatiaľ čo skúsení podnikatelia majú presne stanovený plán, ciele a investičný horizont, začiatočníci skôr iba skúšajú a experimentujú. To vyslovene nie je chyba, pretože každý nejako musel začať. Ale pri väčšine ľudí to skončí zlyhaním, pretože boli až moc chamtiví a očakávali, že zarobia veľké peniaze. To ale bez tvrdej práce nie je možné. Preto približne 80 % ľudí z celého sveta buď nechce, alebo pre chyby sa len veľmi ťažko dostáva k slobodnému a úspešnému biznisu. Iba 20 % ľudí si reálne všetko plánuje a myslí v dlhodobom časovom horizonte. Potom nie sú sklamaní, že by sa výsledky nedostavili okamžite, ale pracujú prakticky na celoživotnom biznise, postupne a húževnato.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ako sa dá dostať do top 20 % úspešných ľudí

U každého je to individuálne, hlavne si treba nájsť niečo, čo ťa skutočne baví a myslieť na dlhodobé ciele. Veľa ľudí prišlo počas roka 2018 pri páde Bitcoinu o veľké peniaze.

Odvtedy sa ale doba posnula ďalej a Bitcoin je o niekoľko stoviek percent hore. Kto v trhu vydržal, tak bol, respektíve už dávno je odmenený. Podobne je to aj v biznise. Môžeme mať zlé obdobia, ale tie by nás vždy mali posunúť ďalej a vďaka ním sa potom vieme približovať k najlepším 20 % na svete.

V ceste k úspechu ti môžu pomôcť aj naše ďalšie články:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance