applejeus hack bitcoin hacker

Spoločnosť Apple na tohtoročnej konferencii svetových vývojárov (WWDC) 2019, ktorá sa koná 5. júna, zverejní kryptografický vývojársky nástroj.

Počas zasadania nazvaného „Kryptografia a vaše aplikácie“, ktoré je naplánované na túto stredu, predstaví Apple nový nástroj s názvom „CryptoKit“ (Cryptographic Developer Package). Ten po prvýkrát vyjde na svet ako aktualizácia v systéme iOS 13.

CryptoKit sa chce zamerať predovšetkým na vývojárov. Umožní im vytvárať viac bezpečnostných funkcií pre súčasné aj nové aplikácie.

Ako uvádza popis udalosti:

„Systémové frameworky môžu zašifrovať dáta transparentnou cestou. Táto funkcia bude jednoducho dostupná pomocou použitia atribútov. Môžete tak konečne niečo urobiť pre lepšie zabezpečenie používateľov.“

„CryptoKit je nový framework založený na programovacom jazyku Swift, ktorý uľahčuje a zvyšuje bezpečnosť kryptografických operácií, či už potrebujete spočítať hash alebo implementovať pokročilý overovací protokol.“

Tohtoročná WWDC je jednou z horúcich tém preberaných na sociálnych sieťach po celom svete. Ide teda o náznak, že by Apple chcel zmeniť svoj prístup k samotnému krypto odvetviu? Skoro to tak vyzerá!

A to nie je všetko, Apple dokonca prednedávnom pridal znak Bitcoinu do svojej sady ikon, najskôr sa teda naozaj pripravuje na vstup do sveta kryptomien!

Mohlo by vás zaujímať: Používate Apple Pay, ktorý bol tento rok spustený aj v ČR?

Ak už krypto neprehliada ani Apple, je naozaj tak okrajovým segmentom, ako sa mnohí snažia tvrdiť?

Záver

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak v tomto roku založil špeciálny fond VC blockchain a jeho pro-krypto prístup je známy už dlhšiu dobu. Dúfajme, že nejde len o nejaký marketingový trik, a Apple sa naozaj chopí tejto príležitosti zlepšiť jeho produkty aj služby.

Čo čítať ďalej?

Budú s Buffettom nakoniec obedovať blockchain odborníci?

Zdroj:
https://cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.