Na LocalBitcoins si čoskoro posvieti finančný úrad – koniec anonymity

BITmarkets BITmarkets

Medzinárodnú krypto (peer-to-peer) zmenáreň LocalBitcoins, bude čoskoro kontrolovať fínsky finančný úrad, ako bolo oznámené na blogu spoločnosti.

LocalBitcoins oznámila, že fínsky parlament schválil nové právne predpisy, ktoré poskytnú kryptomenám právny status. Úrady prijali návrh nového zákona o poskytovateľoch služieb virtuálnych mien, ktorý má nadobudnúť účinnosť v novembri 2019.

Parlament tiež hlasoval za zmenu zákona o odhaľovaní a prevencii prania špinavých peňazí a financovania terorizmu. Táto zmena sa bude týkať všetkých krypto služieb a subjektov v rámci právnych predpisov proti praniu špinavých peňazí, teda poskytovateľov krypto peňaženiek a búrz.

Koniec anonymnej zmeny

Podľa LocalBitcoins, prijatie týchto zákonov prispeje k verejnému uznaniu kryptomien a Bitcoin sa stane skutočnou a legálnou finančnou sieťou. Spolu s vyhlásením nových predpisov burza oznámila, že vyvíja nástroje na zvýšenie zhody s regulačnými orgánmi.

18. marca začala spoločnosť LocalBitcoins nový proces registrácie účtov a v súčasnosti pracuje na efektívnejšom a bezpečnejšom procese overovania identity. LocalBitcoins zdôraznila, že firemné účty budú podrobené samostatnému certifikačnému procesu.

Prečo to LocalBitcoins robí?

Je vidieť, že LocalBitcoins sa stala tŕňom v oku tamojšej vlády, ktorá jej pravdepodobne začala šliapať po krku. Ak by nespolupracovala, znamenalo by to pravdepodobne jej skorý koniec. Platforma však touto spoluprácou podľa môjho názoru úplne stratila svoje čaro a myslím, že aj základnú ideu, čo ma veľmi mrzí.

Čo čítať ďalej

[SPRÁVY] Bitcoin za 55 000 dolárov vďaka halvingu už v 2020 • Burza CoinBene ohlásila odstávku – používatelia sa boja hacku

Zdroj: theguardiantribune.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.