Objemy BTC klesajú
Objemy BTC klesajú. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

On-chain dáta ukazujú, že objem obchodovania s BTC v poslednej dobe nezaznamenal žiadny významný nárast, čo naznačuje, že nové oživenie nemusí trvať príliš dlho. Objem spotového obchodovania bitcoinov zaznamenal za posledný týždeň len mierny nárast. Výsledkom je včerajší prepad ceny Bitcoinu.

Podľa najnovšej týždennej správy od Arcane Research sa objem obchodovania s BTC v poslednej dobe veľmi nezvýšil, a to napriek nedávnemu nárastu cien.

Denný objem obchodov je ukazovateľ, ktorý meria celkové množstvo bitcoinov, ktoré menia majiteľa v daný deň.

Keď hodnota metriky stúpa, znamená to, že v reťazci sa teraz obchoduje viac mincí. Takýto trend ukazuje, že trh je čoraz aktívnejší, keďže investori zaznamenávajú väčší záujem o kryptomeny.

Na druhej strane klesajúce hodnoty indikátora naznačujú, že bitcoinová sieť je čoraz viac neaktívna. Tento druh trendu môže znamenať, že všeobecný záujem o mincu klesá.

Dole je graf, ktorý ukazuje trend v objeme obchodovania s bitcoinmi za posledný rok:

Denné objemy BTC
Denné objemy BTC. Zdroj: Arcane research.

Ako môžete vidieť na vyššie uvedenom grafe, objem obchodovania s bitcoinmi zaznamenal za posledných sedem dní iba malý nárast.

Napriek nárastu je však hodnota ukazovateľa historicky stále dosť nízka, čo naznačuje, že v súčasnosti nie je v sieti zapojených veľa obchodníkov.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Inštitucionálne kryptofondy zaznamenali najväčší prílev kapitálu za 3 mesiace

Málo obchodníkov na trhu s BTC

Zvyčajne vždy, keď mal indikátor nízke objemy obchodov, akýkoľvek veľký pohyb ceny netrval dlho. Dôvodom je skutočnosť, že na udržanie takýchto pohybov potrebujete na trhu veľa obchodníkov.

Počas období nízkych objemov BTC nie je veľa obchodníkov, ktorí nakupujú a nepredávajú. Vo všeobecnosti však každý veľký cenový pohyb sám osebe priťahuje viac investorov, čím sa udržiava nažive.

Ale keďže posledný rast, ktorý posunul cenu BTC nad 48 000 $, nedokázal pritiahnuť žiadny významný objem obchodov, možno nebude môcť pokračovať.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin už zmazal straty zo začiatku roka 2022 – tu je dôvod

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre