370-percentný rast kryptomeny Ziliqa – prečo tak šialene rastie?
370-percentný rast kryptomeny Ziliqa – prečo tak šialene rastie? Zdroj: https://www.shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Zatiaľ čo celý kryptomenový trh na čele s Bitcoinom rastie, niektoré kryptomeny čelia masívnemu rastu svojej ceny. Medzi ne patri aj kryptomena Ziliqa. Od 25. 3. k dnešnému dňu narástla už o 370 %. Prečo token Zil rastie a má význam sledovať tento projekt dlhodobo?

Čo je kryptomena Ziliqa?

Ziliqa predstavuje singapurský projekt, ktorý založili Amrit Kumar a Xinshu Don v júni 2017. Obidvaja zakladatelia sú výskumníci zo singapurskej univerzity National University of Singapore. Natívnym tokenom siete je token Zil.

Ziliqa bola založená s cieľom stať sa preferovaným blockchainom pre veľké podniky, ktoré spadajú do herného, zábavného, reklamného, finančného a platobného priemyslu. Podobne ako iné projekty, aj Ziliqa rozširuje svoj ekosystém decentralizovaných aplikácií.

Čítaj tiež: Bitcoin dosiahol historický moment – tieto metriky naznačujú býčí sentiment

Graf: Zil/USD. 1D.
Graf: Zil/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Prečo Ziliqa rastie?

Token Zil začal výrazne rásť po tom, ako spoločnosť oznámila nové partnerstvo s aplikáciou Agora. Spolupráca sa týka spustenia metaverzovej platformy Metapolis, ktorá má byť navrhnutá tak, aby umožňovala a podporovala umelcov či koncepcie metaverzových hier. Metapolis vyzbieral 2 milióny dolárov ešte pred uvedením na trh a nedávno uzavrel partnerstvo s aplikáciou Agora. V piatkovej tlačovej správe Sandra Helou, vedúca metaverzového a NFT oddelenia v Zilliqe, uviedla, že partnerstvo „oživí nielen kreativitu v rámci metaverza, ale tiež otvorí neobmedzený prístup pre tvorcov z celého sveta, aby sa mohli pripojiť v rámci digitálneho sveta.“ Dodala, že partnerstvo medzi oboma spoločnosťami ich postaví do „popredia inovácie Web 3.0“.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Hodnota Zil po oznámení vyletela okamžite o 116 %. Následne cena mierne ochladla, ale aj to len preto, aby následne vyletela o ďalších 100 %. Hodnota kryptomeny sa za krátky čas strojnásobila a pri pohľade na graf vidíme dlhé, zelené parabolické sviečky. Pred rastom sa cena pohybovala okolo 0,048 USD za token. Následne 25. 3. cena vyletela na 0,96, čo predstavuje dvojnásobok pôvodnej ceny. Na ďalší deň sa cena vyšplhala na 0,123 USD, kde sme boli svedkami odmietnutia a miernej korekcie s poklesom na 0,86. 30. 3. však kryptomena opäť parabolicky vyletela až na hodnotu 0,162. O deň na to vidíme opäť dlhú sviečku, ktorá vytiahla cenu až na 0,22 USD. V čase písania článku sa obchoduje Ziliqa za 0,183 dolárov.

Čítaj ďalej: MicroStrategy si berie pôžičku 205 miliónov USD na nákup bitcoinov. Prečo? Očakávajú rýchly nárast na 50 000 USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Kalmo
Kalmo
1 mesiac dozadu

Mate tam chybne hodnoty. 0,048 by malo byt.