Motorola má nové ohybné želiezko v ohni. Vyradí ním Samsung z hry?

  • Motorola predstavila dvojicu skladacích smartfónov.
  • Vybavenejší Ultra model zaujme skutočne veľkým externým displejom.
  • Cena je taktiež priaznivá, nižší model je k dispozícii za 899 eur.
Technológie Externý displej je skutočne obrovský
Externý displej je skutočne obrovský. Zdroj: www.motorola.com
BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Motorola pred pár rokmi oživila svoju najúspešnejšiu sériu Razr, teda véčko, po ktorom každý na prelome tisícročí túžil. Razr sa však vrátil s ohybným displejom, a to v úplne novej generácii. O téme informoval český portál SMARTmania.

Novinka tak nesie názov Motorola Razr 50 Ultra, ale k dispozícii bude aj lacnejší model bez prívlastku Ultra, ktorý má horšie parametre, ale zato lepšiu cenovku.

Model Ultra má rozmery v otvorenom stave 171,42 x 73,99 x 7,09 mm, v zatvorenom 88,09 x 73,99 x 15,32 mm a hmotnosť je 189 gramov. Veľkou novinkou v prípade spoločnosti Motorola je v prípade skladacieho smartfónu odolnosť voči vode podľa certifikácie IPX8.

Ďalšou novinkou je ešte väčší externý displej, ktorý má len dvojicu výrezov na fotoaparáty, a je to najväčší externý displej na véčkovom skladacom smartfóne aktuálne na trhu. Jeho veľkosť sú 4 palce a je typu P-OLED.

Po roztvorení sa dostanete ku 6,9-palcovému P-OLED displeju s rozlíšením 2 640 x 1 080 pixelov a 120 Hz. Chráni ho skutočne odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus.

Núdza nebude ani v prípade výkonu, ktorý zastupuje takmer vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, ktorému sekunduje 12 GB RAM a štedré 512 GB úložisko.

Motorola sa tento rok viac zamerala aj na samotné fotoaparáty, a tak tu máme dva 50-megapixelové snímače, pričom jeden je štandardný a ten druhý je ultraširokouhlý aj s automatickým zaostrovaním, ktoré pomôže pri tvorbe makro záberov. V priestrele hlavného displeja je aj 32-megapixelová selfie kamera.

Smartfón bude k dispozícii v štyroch atraktívnych farbách

Smartfón bude k dispozícii v štyroch atraktívnych farbách. Zdroj: www.motorola.com

Nechýba najnovšia konektivita v podobe Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4. Do takto veľkého tela sa zmestila batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá sa nabíja maximálnym výkonom 45 W drôtovo alebo 15 W bezdrôtovo.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

A čo lacnejší model?

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: SMARTmaniaTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.