MMF kryptomeny regulácie
MMF kryptomeny regulácie, zdroj: www.shutterstock.com/Funtap

Medzinárodný menový fond (MMF) prišiel s odporúčaniami na reguláciu kryptomien. Predstavitelia ďalej toto odporučanie označili ako „naliehavú potrebu“ a vyžadujú medzinárodnú spoluprácu v oblasti neregulovaných digitálnych aktív.

Mohlo by ťa zaujímať: Vyučovanie či práca vo virtuálnej realite? Bill Gates a Microsoft sa pripravujú na metaverzum!

MMF má obavy pred kryptomenami

Medzinárodný menový fond zverejnil správu, v ktorej opisuje reguláciu kryptomien. Správa vyšla pod jasným názvom: Globálna kryptomenová regulácia by mala byť komplexná, konzistentná a koordinovaná. Tento dokument bol vytvorený v oddelení „menových a kapitálových trhov MMF“.

Kryptomeny, produkty s nimi súvisiace a rôzne služby sa v posledných rokoch rýchlo rozrástli a ich prepojenia s regulovaným finančným systémom začali expandovať.

„Kryptoaktíva majú veľký potenciál zásadne zmeniť medzinárodný menový či finančný systém. Tvorcom tejto politiky sa nedarí monitorovať riziká tohto rozvíjajúceho sa sektora, v ktorom sú mnohé činnosti neregulované. Máme za to, že takéto riziká finančnej nestability by sa v niektorých krajinách mohli čoskoro stať systémovými,” píše sa v dokumente.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Chcelo by to pevnú medzinárodnú spoluprácu

V dokumente sa takisto uvádza, ako by mala vyzerať regulácia. Autori nám prinášajú tri hlavné body:

1. Poskytovatelia služieb spojených s kryptomenami, ktorí ponúkajú úschovu, prevod či obchodovanie by mali byť licencovaní alebo legálne oprávnení vykonávať túto činnosť. Kritériá udeľovania licencií a autorizácie by mali byť jasne sformulované. Zodpovedné orgány by v tom mali mať jasno a koordinačné mechanizmy musia bezproblémovo fungovať.

2. Požiadavky by mali byť prispôsobené hlavným prípadom využitia kryptoaktív či stable coinov. Regulačné orgány musia koordinovať riešenie rôznych rizík vyplývajúcich z použitia digitálnych aktív. Úloha centrálnych bánk tu nesmie chýbať.

3. MMF dodáva, že orgány by mali poskytnúť jasné požiadavky finančným inštitúciám týkajúce sa ich vystavenia a angažovanosti s kryptomenami.

Autori taktiež varovali, že v rozvíjajúcich sa ekonomikách príchod kryptomien môže urýchliť proces, ktorý nazvali „cryptoization“, t.j. proces, keď tieto aktíva nahradia domácu menu. Týmto majú pravdepodobne na mysli El Salvádor.

Aby sme si to zhrnuli, tak na riešenie technologických, právnych, regulačných a dozorných výziev je naliehavo potrebná medzinárodná spolupráca.

Čítaj ďalej: Sieť Ethereum je kritizovaná za obrovské transakčné poplatky – tie však za posledných 6 týždňov klesli o viac ako 50 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Totalita
Totalita
5 mesiacov dozadu

Sračky, sračky a ešte raz sračky! Chcú reguláciu len preto, lebo im ľudia serú na ich bezcenné papieriky, ktorých si tlačia koľko sa im zachce a kedy sa im zachce. Určite nepotrebujeme a ani nechceme žiadne regulácie od MMF ani od centrálnych bánk!