Novogratz nečakal tak negatívny vplyv pákového efektu
Novogratz nečakal tak negatívny vplyv pákového efektu. Zdroj: Shutterstock.com/Igor Faun

Kryptomenový miliardár Mike Novogratz patrí k najznámejším fanúšikom kryptomien a najmä Bitcoinu. Súčasný prepad však vníma veľmi obozretne. Náhly pokles kryptomien ho vyslovene prekvapil.

Mike Novogratz komentoval trh s kryptomenami

Zamýšľali ste sa niekedy nad otázkou, koľko peňazí sa reálne nachádza na trhu s kryptomenami? Ide o závratné sumy, ktoré sa v čase najväčších rastov neúnosne zvyšovali. V tomto prípade sa mýlil aj Novogratz, ktorý priznal, že jeho odhad bol naozaj veľmi zlý.

Sakramentsky som sa mýlil, neuvedomil som si, že sa trh s kryptomenami nachádza v tak ťažkej úverovej kríze spojenej s rizikom pákového efektu. Ľudia jednoducho neočakávali taký vysoký rozsah strát, ktoré sa prejavili na súvahách profesionálnych inštitúcií. Toto celé spôsobilo reťazový efekt,“ hovorí miliardár.

Súčasná korekcia je vo veľa bodoch iná, ako tie predošlé. Ľudia po páde či krachu veľkých kryptomenových spoločností vnímajú tento sektor úplne odlišne, ako doteraz.

Premenilo sa to na plnohodnotnú úverovú krízu s úplnou likvidáciou a obrovskými škodami na dôvere v tento priestor,“ priznáva Novogratz.

Prečítaj si tiež: Aká bude cena Bitcoinu do roku 2030? Súhrn predikcií expertov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Generálny riaditeľ Galaxy Digital sa vyjadril aj k veľkým hráčom na trhu s kryptomenami na čele so spoločnosťou Celsius Network a hedžovým fondom Three Arrows Capital:

Boli sme svedkami nezmyselného riadenia rizík. Tieto spoločnosti využívali masívne pákové efekty, prijali nesúlad aktív a pasív. V podstate mali krátkodobé vklady a požičiavali ich na dlhodobo. Tento spôsob je jasnou cestou do krachu.“

Novogratz sa vyjadril aj téme regulácií krypotmien, ktorú považuje za nevyhnutnú:

„Neviem, čo všetko urobila Komisia pre cenné papiere a burzy, ale jedno viem určite. Pre ochranu drobných investorov sa urobilo veľmi málo.“

Aj napriek súčasným podmienkam Novogratz verí, že sa Bitcoin v priebehu piatich rokov dostane na cenu 500 000 amerických dolárov.

Čítaj ďalej: 4 dôvody, prečo by ste mali venovať pozornosť kryptomene MATIC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance