Litecoin transakcie na vzostupe
Litecoin transakcie na vzostupe. Zdroj: Shutterstock.com/Filippo Ronca Cavalcanti

Binance

Litecoin zaznamenal začiatkom týždňa masívny tok transakcií blízko svojho cenového dna. Údaje spoločnosti Santiment ukazujú, že LTC zaznamenal najvyšší počet denných transakcií za 11 mesiacov s 5 508 transakciami v hodnote viac ako 100 000 USD.

Sieť v poslednom čase zaznamenala rastúci počet transakcií. Nedávne údaje ukazujú, že sieť je blízko k tomu, aby predbehla Bitcoin počtom transakcií. Počet transakcií sa tiež približuje k historickému maximu, keďže veľryby sú v sieti aktívne.

Transakcie BTC vs. LTC
Transakcie BTC vs. LTC. Zdroj: https://thecryptobasic.com/

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Litecoin za 1000 dolárov? – Predikcia „digitálneho striebra“ vyzerá veľmi lákavo!

Hromadenie veľrýb môže pre Litecoin pokračovať

Počet transakcií na Litecoine vzrástol napriek nízkej cene, čo naznačuje dôveru investorov napriek súčasným bočným pohybom na trhu. Podľa Santiment by to mohlo znamenať, že veľryby ticho akumulujú, ako to zvyčajne robia, keď cena aktíva klesá. Tento model akumulácie bol nedávno zaznamenaný aj pri iných kryptomenách, ako je napríklad Bitcoin.

Vyššie uvedené údaje ukazujú, že veľryby Litecoin kupujú a hromadia. V konečnom dôsledku je akumulácia dobrým znamením a pre dlhodobú predikciu je býčia. Akumulácia môže prispieť k tomu, že aktívum bude nakoniec hodnotnejšie.

Hashrate LTC na maxime?

Ďalšou zmenou, ktorá bola zaznamenaná na sieti Litecoin, je hashrate. Ide o výpočtový výkon dostupný v sieti na spracovanie transakcií. Ukazuje tiež, že oveľa viac ťažiarov spracováva transakcie a zabezpečuje sieť. Zatiaľ čo počet transakcií stúpa, hashrate sa blíži k novému historickému maximu.

Litecoin hashrate
Litecoin hashrate. Zdroj: https://thecryptobasic.com

Zvyčajne, keď sa hashovacia frekvencia siete zvýši, znamená to, že sieť je veľmi zdravá a bezpečná. Je zaujímavé, že je to tiež predzvesť pohybu ceny nahor, pretože aktívum sa zvyčajne zotavuje krátko po náraste hashrate.

Mohlo by ťa zaujímať – Transakcie Litecoinu dobiehajú Bitcoin!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre