Bitcoin znovu klesol pod 30 000 $
Bitcoin znovu klesol pod 30 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Cpifbg13

Bitcoin opäť nedokázal prekonať rezistenciu krátkodobej sideway štruktúry na hladine 31 400 $ a znovu klesol na úroveň tesne nad 29 000 $. Bočná štruktúra je teda stále aktuálna a čakáme na signál jej ukončenia. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým stagnuje na hladine 45 % a nachádza sa v bullish trende.

Aktuálny support sideway pohybu je zhruba na hladine 28 600 $. Ak ho cena neudrží, je pravdepodobné, že bude hľadať nové minimum. Na grafe vidíme, že hlavná supportná oblasť, ktorú sledujem, je na zóne okolo 22 000 $, čo predstavuje týždenný indikátor kĺzavého priemeru periódy 200 (1W MA200).

Bitcoin pokračuje bokom
Bitcoin pokračuje bokom. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Môže byť model Stock to Flow pre Bitcoin stále užitočný?

Bitcoin nemá objemy

Súčasný odraz na poslednom minime nebol vôbec sprevádzaný významnými bullish objemami, čo znamená, že je naivné hovoriť o poslednom dne ako o dne celej korekcie. Reverzia trendu nastane až nad 40 000 $, čiže nemožno nad tým uvažovať krátkodobo. Oba scenáre zobrazené na grafe teda poukazujú na pohyby v rámci strednodobej korekcie.

Formovanie dna a následnej akumulácie môže trvať aj celé leto. Z dlhodobého hľadiska však ostávam bullish a súčasný prepad na potenciálnych 22 000 $ považujem za dlhodobú nákupnú príležitosť, prípadne aj do HODL. Z krátkodobé hľadiska však zmena na trhu nenastala.

Mohlo by ťa zaujímať: Ktoré aktívum spadlo najviac – zlato, akcie alebo Bitcoin? Oplatí sa držať hotovosť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance