Microsoft verí v Ethereum
Microsoft verí v Ethereum, zdroj: shutterstock.com/Autor: 24K-Production

Microsoft chce rozšíriť blockchain do sveta pomocou Coco frameworku

Microsoft, firma s hodnotou 561 miliárd dolárov, predstavil “Confidential Consorfium” (Coco) framework  – protokol založený na Ethereu, ktorý veľkým organizáciám umožní súkromne spracovávať informácie na Ethereum blockchaine.

Mark Russinovich, šéf Microsoft Azure (časť Microsoftu zaoberajúca sa cloudovými službami) povedal:

“Coco reprezentuje alternatívny prístup k vytvoreniu databázy. Spoločnostiam poskytne škálovateľnosť, decentralizovaný dozor a zvýšenú diskrétnosť. To všetko bez nutnosti obetovať bezpečnosť a nemennosť blockchainu.”

Jedným z unikátnych aspektov tohto frameworku je fakt, je beží mimo hlavného chainu. To znamená, že firma si môźe vytvoriť svoj súkromný Coco Ethereum blockchain a používať ho na interné účely.

Vďaka tomuto “off-chain” riešeniu môže Microsoft ponúknuť flexibilnejšiu infraštruktúru pre decentralizované aplikácie.


Prečítajte si náš tip na tri kryptomeny, do ktorých sa oplatí investovať


Ethereum potrebuje off-chain riešenia ako Coco

Fred Ehrsam, spoluzakladateľ firmy Coinbase, poznamenal, že Ethereum potrebuje podobné infraštruktúry bežiace mimo hlavného chainu. Tieto projekty umožnia veľkým korporáciám spravovať informácie na blockchaine – vec dosiaľ nevídaná.

Tom Racette, viceprezident Mojix-u  povedal, že Coco framework expanduje flexibilitu súčasného Ethereum protokolu a umožní decentralizovaným aplikáciám bežať rýchlejšie.

Ethereum blockchain musí byť 100 krát rýchlejší, aby bol schopný podporiť decentralizované aplikácie s 1 – 10 miliónmi uźivateľov. Na dosiahnutie tohto výsledku je však nutné vyriešiť náročné informatické problémy. Odhadnúť dátum, kedy sa ETH blockchain 100x zrýchli je takmer nemožné. Väčšina odborníkov sa však zhoduje na konci roka 2018.

Coco framework od Microsoftu a ďalšie projekty mimo hlavného chainu umožnia rozšíriť možnosti Etherea a dovolia mu rozrásť sa po celom svete. Enterprise Ethereum Aliancia pracuje na niekoľkých takýchto projektoch. Máme sa teda na čo tešiť.

Čím viac veľkých projektov na Ethereum platforme dôjde do šťastného konca, tým vyššiu hodnotu bude mať ether. Jeho cena by sa mohla za dva roky vyšplhať až na 2000$. Čo sa však predtým musí stať? To si môžete prečítať v našom článku.

Zdroj: cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance