Mercedes-Benz začal používať blockchain

BITmarkets BITmarkets

Nemecká automobilka Mercedes-Benz vyvinula platformu založenú na technológii blockchain, aby mohla lepšie sledovať pohyby v dodávateľských reťazcoch.

Mercedes-Benz na tomto projekte spolupracuje s americkou softvérovou spoločnosťou Icertis. Spoločnosť oznámila, že v spolupráci s firmou Icertisbyl je vyvinutý a naprogramovaný prototyp podnikového blockchainu, ktorý umožňuje ukladať dokumentáciu, zmluvy a transakcie.

Súvisí s tematikou: Hyundai by tiež rád frčal na blockchaine, na pomoc si pozval IBM

Mercedes a blockchain

Projekt umožňuje vytvoriť transparentné a trvalé mapovanie dokumentov v celom dodávateľskom reťazci. Obe firmy už zahájili skúšobnú fázu pilotného projektu.

Wilko Stark, člen predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz uviedol, že technológia blockchain môže ovplyvniť „takmer celý hodnotový reťazec”.

Mohlo by vás zaujímať: Pôjde španielsky výrobca automobilov SEAT na blockchaine?

Poriadok a nemeniteľnosť dokumentov znamená úsporu

„Technológia blockchain môže významne zmeniť naše procesy obstarávania zákaziek […] Vďaka nášmu prototypu môžeme otestovať zvýšenie transparentnosti mimo našich priamych dodávateľov.”

Mercedes nie je jediný, aj Porsche chce inovovať

26. septembra oznámila spoločnosť Porsche AG, ďalší významný nemecký výrobca automobilov, plány na zvýšenie investícií do blockchainových startupov. Cieľom je získať prístup k trendom, novým technológiám a obchodným modelom.

Čo čítať ďalej

Ethereum Constantinople hard-fork už 28.2. – kde je najlepšie držať ETH tokeny?

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: