Ethereum Constantinople hard-fork už 28.2. – kde je najlepšie držať ETH tokeny?

BITmarkets BITmarkets

Zatiaľ čo cena Ethereum tokenu v posledných dňoch klesla zo 160 na 140 dolárov, Constantinople update by sa znova odkladať nemal. Po dvoch sklamaniach sa tak, zdá sa, konečne dočkáme prechodu na nový protokol.

Presný dátum hard-forku však nie je známy. Prechod na nový protokol sa uskutoční počas bloku č. 7 280 000. Ak bude ťažba pokračovať bez väčších zmien, dočkáme sa ho už vo štvrtok. V prípade výkyvov hashratu Ethereum siete však môžeme nabrať nejaké meškanie, prípadne k forku dôjde už v stredu.

Ak vás zaujíma najlepší odhad vyťaženia bloku č. 7 280 000, sledovať môžete oficiálny odpočet na tejto stránke.

Čo robiť počas hard-forku?

V prípade že máte vaše ETH tokeny na burze, ktorá bude podporovať Constantinople, nemusíte robiť nič. Ak vaša burza nebude podporovať tento update, mali by ste zmeniť burzu. Ethereum je druhá najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie a odignorovanie Constantinople update svedčí o tom, že niečo nie je v poriadku.

Ak vaše ETH tokeny uchovávate v peňaženke na webe (Metamask, MyCrypto, MyEtherWallet), nemusíte robiť nič. Rovnako nemusíte robiť nič, ak využívate mobilné peňaženky Coinbase, Status.im alebo Trust Wallet alebo hardvérové peňaženky Trezor, Ledger alebo KeepKey.

V najbližších dňoch si tiež dajte pozor na phishing. Ak vám na e-mail príde správa, že máte kvôli Constantinople updatu zadať heslo, prípadne nejakým iným spôsobom vyzradiť vaše prístupové údaje, buďte obzvlášť opatrní. NENECHAJTE SA NACHYTAŤ! Toto obdobie je ideálne pre scammerov, ktorí hľadajú dôverčivé obete.

Čo je Constantinople?

Constantinople je druhá polovica updatu Ethereum mainnetu známeho pod názvom Metropolis. Ide o vylepšenie Ethereum blockchainu, ktoré ho má pripraviť na prechod na protokol Casper a nový Proof-of-Stake konsenzus. Inými slovami, ďalší veľký update po Constantinople už bude znamenať koniec ťažby Etherea na grafických kartách.

Nás, obyčajných ľudí, Constantinople nemusí nijako zvlášť zaujímať. Vylepšenia sa budú týkať hlavne vývojárov decentralizovaných aplikácií (dapps) a minerov. Constantinople zníži odmenu za vyťaženie bloku z 3 ETH na 2 ETH. Zároveň oddiali difficulty bomb (exponenciálny rast obtiažnosti ťažby) o ďalších 12 mesiacov, čo dá Ethereum developerom dostatok času na prechod na Proof-of-Stake.

Constantinople updatu sme už venovali veľa článkov. Všetky dôležité informácie nájdete tu.

Čo čítať ďalej?

Investičná spoločnosť Fidelity prijala Bitcoin Lightning Torch 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: