Inštitúcie stále nakupujú! – Meitu vlastní $100 miliónov v BTC a ďalšej kryptomene

0

Spoločnosť Meitu Hong Kong sa v marci blysla niekoľkými nákupmi kryptomien. 8. apríla do svojho portfólia pridala ešte desať miliónov v BTC. Nakúpila 175,67798279 mincí s cenou 57 000 USD za jeden Bitcoin. Táto technologická spoločnosť v priebehu marca nakúpila kryptomeny za sto miliónov dolárov.

Je však zaujímavé, že $50,5 miliónov vložila do Etherea. Tým jasne ukazuje, ktorý blockchainový projekt je pre Meitu dôležitejší. Zatiaľ čo Bitcoin dnes funguje “iba” ako dlhodobé úložisko hodnoty a možno ho prirovnať ku zlatu, Ethereum by sme mohli prirovnať k Microsoftu alebo inému technologickému gigantovi.

Vďaka podpore smart kontraktov poskytuje decentralizovanú sieť, na ktorej je možné stavať rôzne aplikácie, hry, či predávať digitálne umenie.

Spoločnosť Meitu svoj posledný nákup Bitcoinov nasledovne:

“Predstavenstvo zastáva názor, že blockchainová technológia má potenciál narušiť existujúce finančné aj technologické odvetvia, podobne, ako internet zmenil svet a väčšinu odvetví priemyslu.”

Spoločnosť dodáva, že nákup kryptomien uskutočnila zo svojich finančných rezerv a nepoužila pri tom služby americkej burzy Coinbase. Coinbase je medzi inštitucionálnymi investormi veľmi populárny. Túto firmy na nákup BTC využila aj firma Microstrategy, ktorá vlastní kryptomeny za cca 5,5 miliardy dolárov.

Aj vy môžete na nákup využiť Coinbase. Ak sa zaregistrujete cez >>>tento link<<<, pri prvom nákupe nad 100 dolárov (80 eur) získate odmenu 10 dolárov v Bitcoinoch.

Celý návod nájdete v tomto článku:

NÁVOD ako kúpiť Bitcoin bezpečne a získať zdarma 8€

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.