MasterCard

Americká nadnárodná spoločnosť MasterCard Worldwide získala patent, ktorým by mohla dosiahnuť zrýchlenie procesu platieb kryptomenami.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

V USA môže MasterCard osloviť až 100 miliónov klientov

Pre krypto prichádza ďalšia skvelá správa. Popredná svetová spoločnosť zaoberajúca sa platobnými kartami, MasterCard, získala patent, ktorý by mohol v budúcnosti umožniť jej klientom vykonávať transakcie s kryptomenami. Dostať významné inštitúcie zaoberajúce sa kreditnými a debetnými kartami na svoju stranu, by bolo pre kryptoodvetvie ohromným posunom vpred. Otvorili by sa tak obrovské možnosti pre širokú adopciu, nakoľko len v USA má táto spoločnosť približne 100 miliónov klientov.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

Problémom sú transakčné časy

Aktuálne môžu držitelia MasterCard kariet platiť iba v lokálnej mene, no nový patent by práve ten stav mohol zmeniť. Podľa slov spoločnosti existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorá by ocenila pridanú hodnotu anonymity a zvýšenej bezpečnosti, ktorú im kryptomeny môžu poskytnúť. A práve túto skupinu chce MasterCard osloviť a získať na svoju stranu.

Viceprezident pre komunikáciu spoločnosti MasterCard, Seth Eisen, uviedol:

“Hoci kryptomeny môžu platiteľovi často poskytovať bezpečnosť, o príjemcovi sa to už povedať nedá, nakoľko existujú určité limitácie blockchainu.“

Eisen narážal predovšetkým na transakčné časy, ktoré v prípade Bitcoinu môžu trvať aj 10 minút. V porovnaní s dĺžkou trvania klasických platieb vykonaných kartou je tento čas spracovania mnohonásobne dlhší. Tým pádom môže byť toto časové oneskorenie pri platbe kryptomenami veľkým problémom predovšetkým pre obchodníkov a poskytovateľov služieb, ktorí musia počkať na potvrdenie a dokončenie transakcie. A práve toto miesto definoval MasterCard ako svoju príležitosť pre ďalší potenciálny rozvoj.

K časovému horizontu, kedy by mal MasterCard implementovať sľúbenú integritu s kryptomenami sa Eisen vyjadril neurčito:

„Dôsledne hľadáme spôsoby, ako priniesť na trh nové myšlienky a nové inovácie, aby sme vytvorili pridanú hodnotu pre našich zákazníkov a držiteľov kariet. Registrovanie patentov je súčasť tohto procesu a má slúžiť na ochranu duševného vlastníctva spoločnosti, bez ohľadu na to, kedy sa daná idea zrealizuje.“

Spojenie dát z blockchainu a platobných sietí

Podstatou myšlienky MasterCard by bolo skrátenie vyššie spomenutých transakčných časov pomocou nového typu klientskeho účtu, ktorý by prevádzal kryptomeny využívajúc existujúce riešenia, ktoré spoločnosť momentálne využíva v prípade platieb štandardnými menami. Účet by vytvoril pre klienta sériu prepojených profilov, ktoré by zaznamenávali jeho disponibilnú sumu v klasickej fiat mene, čiastku v kryptomene, jej adresu a špecifický identifikátor.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod

Mastercard tiež dodáva, že pri spracovaní transakcií uskutočnených pomocou kryptomien, dokáže vyhodnotiť pravdepodobnosť podvodu a posúdiť ich rizikovosť, nakoľko by disponoval dátami z blockchainu ako aj údajmi z platobných sietí.

Záver

Mastercard prejavil záujem o kryptomeny a ich zahrnutie do nimi poskytovaných služieb už dávnejšie. Potvrdzuje to predovšetkým fakt, že táto spoločnosť má zaregistrované už dva patenty týkajúce sa blockchain technológie. Prvým je “Metóda a systém na poskytovanie validovaných, auditovateľných a nemenných vstupov pre smart kontrakty” a druhým je patent s označením “Metóda a systém pre anonymné blockchain transakcie.”

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
cryptodisrupt.com
cryptovest.com