MasterCard chce podporovať platby kryptomenami? Naznačuje to nový patent

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americká nadnárodná spoločnosť MasterCard Worldwide získala patent, ktorým by mohla dosiahnuť zrýchlenie procesu platieb kryptomenami.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

V USA môže MasterCard osloviť až 100 miliónov klientov

Pre krypto prichádza ďalšia skvelá správa. Popredná svetová spoločnosť zaoberajúca sa platobnými kartami, MasterCard, získala patent, ktorý by mohol v budúcnosti umožniť jej klientom vykonávať transakcie s kryptomenami. Dostať významné inštitúcie zaoberajúce sa kreditnými a debetnými kartami na svoju stranu, by bolo pre kryptoodvetvie ohromným posunom vpred. Otvorili by sa tak obrovské možnosti pre širokú adopciu, nakoľko len v USA má táto spoločnosť približne 100 miliónov klientov.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

Problémom sú transakčné časy

Aktuálne môžu držitelia MasterCard kariet platiť iba v lokálnej mene, no nový patent by práve ten stav mohol zmeniť. Podľa slov spoločnosti existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorá by ocenila pridanú hodnotu anonymity a zvýšenej bezpečnosti, ktorú im kryptomeny môžu poskytnúť. A práve túto skupinu chce MasterCard osloviť a získať na svoju stranu.

Viceprezident pre komunikáciu spoločnosti MasterCard, Seth Eisen, uviedol:

“Hoci kryptomeny môžu platiteľovi často poskytovať bezpečnosť, o príjemcovi sa to už povedať nedá, nakoľko existujú určité limitácie blockchainu.”

Eisen narážal predovšetkým na transakčné časy, ktoré v prípade Bitcoinu môžu trvať aj 10 minút. V porovnaní s dĺžkou trvania klasických platieb vykonaných kartou je tento čas spracovania mnohonásobne dlhší. Tým pádom môže byť toto časové oneskorenie pri platbe kryptomenami veľkým problémom predovšetkým pre obchodníkov a poskytovateľov služieb, ktorí musia počkať na potvrdenie a dokončenie transakcie. A práve toto miesto definoval MasterCard ako svoju príležitosť pre ďalší potenciálny rozvoj.

K časovému horizontu, kedy by mal MasterCard implementovať sľúbenú integritu s kryptomenami sa Eisen vyjadril neurčito:

„Dôsledne hľadáme spôsoby, ako priniesť na trh nové myšlienky a nové inovácie, aby sme vytvorili pridanú hodnotu pre našich zákazníkov a držiteľov kariet. Registrovanie patentov je súčasť tohto procesu a má slúžiť na ochranu duševného vlastníctva spoločnosti, bez ohľadu na to, kedy sa daná idea zrealizuje.”

Spojenie dát z blockchainu a platobných sietí

Podstatou myšlienky MasterCard by bolo skrátenie vyššie spomenutých transakčných časov pomocou nového typu klientskeho účtu, ktorý by prevádzal kryptomeny využívajúc existujúce riešenia, ktoré spoločnosť momentálne využíva v prípade platieb štandardnými menami. Účet by vytvoril pre klienta sériu prepojených profilov, ktoré by zaznamenávali jeho disponibilnú sumu v klasickej fiat mene, čiastku v kryptomene, jej adresu a špecifický identifikátor.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod

Mastercard tiež dodáva, že pri spracovaní transakcií uskutočnených pomocou kryptomien, dokáže vyhodnotiť pravdepodobnosť podvodu a posúdiť ich rizikovosť, nakoľko by disponoval dátami z blockchainu ako aj údajmi z platobných sietí.

Záver

Mastercard prejavil záujem o kryptomeny a ich zahrnutie do nimi poskytovaných služieb už dávnejšie. Potvrdzuje to predovšetkým fakt, že táto spoločnosť má zaregistrované už dva patenty týkajúce sa blockchain technológie. Prvým je “Metóda a systém na poskytovanie validovaných, auditovateľných a nemenných vstupov pre smart kontrakty” a druhým je patent s označením “Metóda a systém pre anonymné blockchain transakcie.”

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
cryptodisrupt.com
cryptovest.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.