[Správy] Medvedi na Bitcoine strácajú silu • Platby nie sú zabijakom Bitcoinu a ďalšie najnovšie správy

BITmarkets BITmarkets

Medvedi strácajú silu – Bitcoin má dno za sebou • Cange Wallet – nová kryptopeňaženka bez poplatkov • Zabijakom Bitcoinu je ransomware, nie pomalé platby • Fed Coin zatiaľ nebude • Južná Kórea znižuje dane pre začínajúce blockchain projekty • Malta pokračuje na ceste ku krypto-dominancii

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Medvedi strácajú silu – Bitcoin má dno za sebou

Po siedmich mesiacoch vážneho poklesu kryptotrhu medveď konečne vyčerpal paru, pričom cena Bitcoinu je pripravená na breakout. To je názor Barryho Silberta, zakladateľa skupiny Digital Currency Group (DCG), snáď najproduktívnejšieho krypto-investičného fondu. Pre CNBC Silbert povedal, že nedávny nárast nad 7 000 dolárov pravdepodobne naznačuje, že Bitcoin má dno za sebou. Silbert povedal:

„Keď predseda Fedu hovorí o negatívnych veciach o Bitcoine a Howard Marks hovorí o negatívnych veciach ohľadom Bitcoinu, a keď Ken Griffin hovorí o Bitcoine s dešpektom a že Bitcoin sa nehýbe, myslím, že je to býčie znamenie.”

Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/  (v EN)

Zabijakom Bitcoinu je ransomware, nie sú to pomalé platby

Spoločnosť Stripe, priekopník v poskytovaní digitálnych platieb, už v roku 2015 umožnila obchodníkom prijať Bitcoin. V apríli však spoločnosť prestala tieto služby poskytovať. COO Stripe, Claire Hughes Johnson, povedala na konferencii Brainstorm Tech, že dôvodom, pre ktorý spoločnosť opúšťa BTC je, že platobné služby založené na blockchaine sú pomalé a nepraktické. Tiež spochybnila hlavné použitie kryptomien a praktické využite blockchain technológie. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Cange Wallet – peňaženka bez poplatkov

Prúd pozitívneho vývoja a nových produktov pomáha zvýšiť mieru prijímania kryptomien. Jedným z najnovších produktov je Change Wallet. Change, spoločnosť so sídlom v Estónsku a financovaná zo Singapuru, spustila Change Wallet – mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a konvertovať kryptomeny, a to bez poplatkov. Táto aplikácia podporuje Bitcoin, Ether, Ripple, Litecoin a Tether. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Vypočúvania v US snemovni reprezentantov: Fed Coin zatiaľ nebude

Výbor americkej snemovne reprezentantov pre finančné služby sa stretol s cieľom diskutovať o budúcnosti „digitálnej meny”. Hlavným cieľom zasadnutia bolo preskúmať postoj americkej vlády s ohľadom na kryptomeny a diskutovať o ich možnej implementácii v centrálnych bankách. Výbor vypočul siedmich expertov, ktorí zastupovali Kalifornskú univerzitu v Santa Barbare (UCSB), nadáciu Heritage Foundation, Brookings Institute a R Street Institute. Profesori z UCSB uznali zostupnú užitočnosť papierových peňazí, ale neodporúčajú zaviesť US digitálnu menu FedCoin. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Južná Kórea znižuje dane pre začínajúce blockchain projekty

S blížiacou sa legalizáciou krypto-búrz podnikov Južná Kórea naďalej uvoľňuje cestu pre vývoj blockchainu. Z tohto dôvodu zvažuje zníženie daní pre blockchain startupy. Viceminister Ko Hyoungk predstavil niekoľko riešení na posilnenie inovácií v rámci krajiny. Vrátane reštrukturalizácie daní z príjmov právnických osôb, ktoré by umožnili väčšiu podporu pre vytváranie pracovných miest v rozvíjajúcich sa krypto-odvetviach. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Malta pokračuje na ceste ku krypto-dominancii

Maltská burza cenných papierov (MSX) podpísala memorandum s podporou (MoU) a čínskou kryptoburzou OKEx na vytvorenie spoločnej novej regulovanej burzy. Tlačová správa vydaná 19. júla potvrdzuje krok, ktorý predpokladá trojstrannú dohodu medzi MSX, OKEx a nemeckou platformou Blockchain Neufund. Mali by vytvárať takzvané token akciové ponuky. Predseda MSX Joe Portelli uviedol:

„Malta je na ceste stať sa centrom dokonalosti v globálnej digitálnej inovačnej spoločnosti.”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.