Miliardári sú za Bitcoin a Ethereum
Miliardári sú za Bitcoin a Ethereum, zdroj: www.shutterstock.com/DUSANZIDAR

Po nedávnych komentároch generálneho riaditeľa JPMorgan Jamieho Dimona, ktorý tvrdí, že Bitcoin je bezcenný, sa kryptomeny zastali dvaja známi miliardári. Obaja ale ďalej dopĺňajú, že Ethereum môže mať ešte väčší potenciál ako Bitcoin.

Môže ťa zaujímať: Rusko nepôjde cestou komunistickej Číny – kryptomeny nezakáže

Barry Sternlicht je za Bitcoin, ale…

Počas rozhovoru s televíznou stanicou CNBC sa vyjadril Barry Sternlicht, spoluzakladateľ spoločnosti Starwood Capital Group, že naopak zlato je v skutočnosti „bezcenné” a že namiesto neho preferuje hodlovať bitcoiny, pretože každá jedna vláda na „západnej pologuli“ tlačí nekonečné množstvo peňazí.

Sternlicht je známy svojimi investíciami do nehnuteľností, do ktorých investoval pomocou Starwood Capital Group. Sternlicht sa vyjadril ku nedávnej kritike šéfa JPMorgan Jamieho Dimona na adresu Bitcoinu, ktorý nazval bezcenným.

,,Zlato a striebro sú rovnako bezcenné. Majú určité priemyselné využitie, ale nie sú také významné. Dôvod, prečo som sa rozhodol investovať do Bitcoinu, je ten, že americká vláda, a vlastne každá vláda na západnej strane pologule, tlačí toľko peňazí, koľko sa im zachce. A čo sa Etherea týka, osobne ich niekoľko vlastním. Verím mu dokonca viac ako Bitcoinu, pretože Bitcoin dokáže byť šialene volatilný,” myslí si Sternlicht.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Cuban fandí aj Ethereu, Larry Fink je skeptický

Majiteľ basketbalového tímu Dallas Mavericks Mark Cuban má podobné názory. Povedal, že Bitcoin je lepšie aktívum ako zlato. Potom ale dodal, že Ethereum má podľa neho ako investícia ešte väčší potenciál.

,,Osobne som sa začal zaujímať o technológiu blockchain, ktorá podľa mňa zmení celý systém tak, ako ho dnes poznáme, a podľa všetkého to čoskoro uvidíme na vlastné oči,” verí Cuban.

Ako býva zvykom, existuje aj druhá skupina ľudí, ktorá sa na kryptomeny pozerá pesimisticky, ba až kriticky. Napríklad, taký Larry Fink, predseda investičnej korporácie BlackRock. Ten uvádza, že patrí ku bitcoinovým skeptikom, a je veľmi stotožnený s názorom Jamieho Dimona.

,,Nie som až taký odborník na Bitcoin, takže kam to pôjde, vám určite nemôžem povedať. Môže to ísť pokojne nad 80 tisíc dolárov, ale nezabúdajte, že to môže ísť pokojne aj na nulu. Verím však, že digitálne meny ešte zohrajú dôležitú úlohu,” uviedol Fink.

Čítaj ďalej: Dokáže Cardano na čele s Hoskinsonom nahradiť Buterina a Ethereum?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance