Kanada Krypto
Kanada Krypto / Zdroj: www.shutterstock.com/AlekseyIvanov

Maxime Bernier, zakladateľ a líder Kanadskej ľudovej strany, uviedol, že podporuje prijatie kryptomien v krajine. Podľa neho by sa Kanada mala s kryptomenami lepšie.

Bývalý člen parlamentu, často prezývaný ako „Mad Max”, je okrem iného od začiatku pandémie ostrým kritikom povinného očkovania, nosenia rúšok a lockdownu na území Kanady.

Môže ťa zaujímať: Môže Bitcoin dosiahnuť 100k ešte tento rok – podľa týchto dôvodov áno!

Kryptomeny ako predvolebná kampaň

Tento týždeň sa na Twitteri „Mad Max” vyjadril: „Mnoho ľudí sa ma pýta, či podporujem Bitcoin a kryptomeny. Samozrejme, že áno! Osobne sa mi nepáči, ako centrálne banky ničia naše peniaze a našu ekonomiku. Som skôr konzervatívny fanúšik zlata a striebra, ale kryptomeny sú novým a inovatívnym spôsobom, ktorý môže zabrániť ničeniu našej ekonomiky, a to by sa malo podporovať.”

Vyjadrenia a rôzne sľuby M. Berniera prichádzajú, ako býva zvykom, pred federálnymi voľbami v Kanade, ktoré sú naplánované na zajtra, pondelok 20. septembra. Momentálne v parlamente nie je jeho politická strana súčasťou vlády. Okrem neho je vo svete mnoho ďalších pravicových politikov, ktorí sa taktiež pozitívne stavajú ku kryptomenám a majú ich ako tému vo svojej predvolebnej kampani.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kanada a kryptomeny

Kryptomeny nie sú v Kanade novou témou. Skôr naopak. Napríklad spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, sa síce narodil v Rusku, ale žije a pôsobí v Kanade. Rôznym investičným spoločnostiam sa podarilo úspešne spustiť fondy a obchodovať tam s kryptomenami.

Mnoho kanadských politikov vrátane súčasného premiéra J. Trudeaua však do značnej miery mlčalo o tom, akú úlohu môže Bitcoin a iné kryptomeny v ekonomike krajiny zohrať. Nevlastný brat premiéra, Kyle Kemper, je otvoreným nadšencom kryptomeny Dogecoin(DOGE) a kanadská vláda mu kedysi zaplatila za vystúpenie na konferencii o blockchaine.

Čítaj ďalej: Kam povedú kroky minerov po odchode z Číny? Hlásia sa zaujímavé destinácie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre