Litecoin je na tohtoročnom minime! – padol pod 100 $ – oplatí sa ho ešte držať?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Litecoin dnes po dlhých mesiacoch odolávania povolil a počas ďalšieho voľného pádu kryptotrhu prerazil psychologickú hranicu 100 $. Tak nízko ste ho naposledy mohli kúpiť začiatkom decembra 2017 tesne pred raketovým rastom, ktorý následne cenu tohto coinu behom piatich dní vystrelil na neuveriteľných 300 $. Bohužiaľ, tieto časy sú už dávno za nami. Musíme čeliť tvrdej realite. Litecoin sa vrátil do dvojciferných čísel.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Momentálne nie je jasné, ako dlho ostaneme pod stovkou. Každopádne platí, že čím dlhšie, tým náročnejšie bude dostať sa späť. Pokles LTC na 100$ sme na našom trading webe predikovali už pred troma týždňami.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Každý je zodpovedný za svoje peniaze. Pokiaľ nesúhlasíte s názormi prezentovanými v tomto článku, budeme radi, ak sa vyjadríte v komentároch.

Dostaneme sa späť?

Hodnota Litecoinu sa v posledných mesiacoch odvíja od pohybov Bitcoinu. Ten dnes tiež klesol na svoje štvormesačné dno, keď pred obedom povolila kľúčová hladina 6600 $. Pokiaľ sa Bitcoin dostane späť do relatívne „bezpečnej” zóny 6600-7000 $, LTC by mal nasledovať a môžeme očakávať návrat do trojciferných čísel.

Bohužiaľ, tento scenár nie je veľmi pravdepodobný. Podľa analýzy BTC z dnešného rána to skôr vyzerá na ďalší pokles. Pravdepodobný je postupný prepad až na 5000 $. Ak by sa táto predpoveď naplnila, trh s kryptomenami sa ocitne na tohtoročnom low a budeme môcť nakupovať.

Pohyby coinov sú však nepredvídateľné a v podobných situáciách už mnohokrát predviedli ukážkový obrat. Každopádne, spoliehať sa na zázrak nie je veľmi múdre.

Čo hovorí technická analýza?

Pokiaľ sa Litecoin rýchlo nedostane nad 100 $ hranicu, môže sa prepadnúť na 90 $, kde sa nachádza slabší support. Pravdepodobnejší je však pád až na 80 $. Ak bude súčasný trend pokračovať a nezachráni nás ani táto úroveň, môžeme sa pozrieť až na hodnoty z jesene – 40-60 $.

Litecoin už za zenitom?

Napriek veľkému entuziazmu, ktorý väčšina českej a slovenskej kryptokomunity k Litecoinu pociťuje, sa zdá, že Litecoin má svoje najlepšie obdobie za sebou. Na prelome rokov sa síce osvedčil ako náhrada Bitcoinu pri bežných platbách (transakcie BTC vtedy stáli až 60 €), ale trh s kryptomenami sa neustále vyvíja. Na úspech rozhodne nestačí iba funkčný blockchain. Litecoin je technologicky zastaraný a v súčasnosti už (zase) nemá žiadne výhody oproti Bitcoinu.

Na výslnie sa dostávajú technologické coiny ako Ethereum, Cardano, Stellar, Tron… Nepomáhajú ani vyjadrenia zakladateľa Litecoinu – Charlie Lee – ktorý premýšľa nad odchodom (a v čase najväčšieho hypu predal všetky svoje mince).

Záver

Osud tejto kryptomeny je ešte stále otvorený, no aby sa cena LTC začala šplhať hore, budeme potrebovať veľa dobrých správ. Dianie okolo tohto coinu je v posledných mesiacoch na zaplakanie. Veď, spomeňme si na frašku s názvom LitePay. Kryptomeny bez akejkoľvek pridanej hodnoty prechádzajú do úzadia. Decentralizované globálne platidlo môže byť iba jedno a zdá sa, že tento boj vyhráva Bitcoin.

Ste v strate? Nebojte sa. V roku 2018 ešte iste dosiahneme trojciferné čísla. Stačí počkať na ďalší rast Bitcoinu. No držať tento Litecoin dlhodobo nie je dobrý nápad.

Viem, že týmto vyjadrením asi naštvem veľmi veľa ľudí, no berte to iba ako môj názor:

Don’t HODL Litecoin!

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Sledujte nás na YouTube.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.