Litecoin dáva Bitcoinu v ziskoch poriadne na frak!

0

Aj napriek tomu, že Bitcoin zažíva tento rok (aj posledné dni) slušný rast, ani zďaleka nepatrí medzi tie najziskovejšie kryptomeny v 2019. Napríklad taký Binance Coin alebo Tezos v tomto roku schovali Bitcoin do vačku (minimálne čo sa ziskov týka). Avšak jeden z jeho úplne prvých forkov, Litecoin, mu v poslednej dobe takisto veľmi jednoznačne uteká.

Litecoin od začiatku roka spravil zisk viac ako 310 %

Konkrétne by sa zisky tejto kryptomeny mali hýbať na hranici až 316 %, keď cena jedného Litecoinu dňa 1. 1. 2019 bola 31,96 dolára a aktuálne sa hýbe až okolo hranice 140 dolárov (v čase písania 138,31 dolárov). Zato Bitcoin sa od 1. 1. 2019 a hodnoty 3 772,1 dolára dostal „len“ na aktuálnych 8 840,39 dolára. Samozrejme, že ide stále o krásny rast aj v podaní najväčšej kryptomeny a to najmä v posledných dňoch. Avšak na Litecoin sa tento rok BTC určite nechytá.

Dôvod tohto obrovského, takmer parabolického rastu je však úplne jednoznačný. Je ním blížiaci sa halving aktuálne 4. najväčšej kryptomeny. Tá sa na 4. miesto dostala pred ďalší fork Bitcoinu, neslávne známy Bitcoin Cash, ktorý LTC predbehol najmä vďaka tohtoročnému rastu. Na túto tému sa vyjadril aj Mati Greenspan, analytik pre spoločnosť eToro:

„Vždy keď sme v kryptomenovom svete videli halving (či už Bitcoinu alebo Litecoinu), cena astronomicky narástla. Ak bude tento trend pokračovať, tak sme doteraz videli iba slabý odvar toho, čo skutočne môže halving priniesť. Dá sa však povedať, že pre kryptomenové trhy je toto úplne bežné.“

Záver

Halving Litecoinu sa blíži (mal by tu byť zhruba o 51 dní – 6. augusta 2019) a to nám aktuálne prináša značný rast tejto kryptomeny. Litecoin dokonca poriadne predbehol Bitcoin (čo sa ziskov týka), keď kráľ medzi kryptomenami zarobil tento rok zhruba 130 %, ale jeho fork LTC dokonca viac ako 310 %. Minimálne v tomto stave sa tak Litecoin javí ako lepšia investícia, aj keď jedným dychom treba dodať, že Bitcoin halving je naplánovaný už o rok a tak by Bitcoin mohol tento úder Litecoinu vrátiť a to aj „s úrokmi.“

Čo čítať ďalej?

Na Amazone sa bude dať čoskoro platiť Ethereom!

Zdroj:
ambcrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre