liek koronavirus japonsko vyvoj

Akciové indexy rastú po skvelých správach z krajiny vychádzajúceho slnka. Japonsko hlási prielom vo vývoji lieku na koronavirus. Vedci z univerzity v meste Kitasato a Kao Corporation predstavili nový spôsob výroby protilátky, ktorá neutralizuje koronavirus v laboratórnych podmienkach.

Vývoj účinného lieku na ochorenie COVID-19 však ešte nekončí. Objavenie tejto protilátky je však dôležitý krok a tento výskum vyzerá naozaj sľubne. Liečba teraz musí prejsť klinickými testami. Ak budú úspešné, nasledovať bude masová výroba a nasadenie tejto liečby, čo pomôže zmierniť dopad očakávanej jesennej vlny koronavirusu na svetovú ekonomiku.

Ide o druhé oznámenie prielomu vo výrobe protilátok na koronavirus tento týždeň. V pondelok sa podobná štúdia objavila  vo vedeckom časopise Nature Communications.

Indexy reagujú pozitívne na možnú liečbu koronavirusu

Správa z Japonska oživila aj akciové trhy. Nemecký index dnes po slabej nedeli vykazuje zisk takmer 1%. Stále mu však chýba 800 bodov do lokálneho high z minulého týždňa. Aj európsky index EU 50 STOXX je takmer percento v pluse. Zatiaľ však nezmazal včerajší pokles.

To na prvý pohľad nevyzerá nijak extra, no musíme brať do úvahy správu z Nemecka. Nemecký ústavný súd totiž rozhodol, že 2,3-biliónový plán na záchranu troch členských štátov eurozóny nedodržiava európske smernice a vrátil ho ECB na prepracovanie. Európski centrálni bankári na to majú tri mesiace. Konať však treba rýchlo, COVID-19 totiž kosí jeden členský štát eurozóny za druhým.

Nemci kašlú na Európu? Odmietli návrh záchrany Talianska, Španielska a Francúzska!

Americké indexy sa ešte nezačali obchodovať, no s najväčšou pravdepodobnosťou dnešnú trading session začnú v peknom pluse. Dow Jones futures sa obchodujú 1,1% v pluse a NASDAQ index futures dokonca 1,3% v pluse!

Bitcoin pred halvingom prekonáva akciové indexy

Na Bitcoin sme sa bližšie pozreli aj včera na streame.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Najväčšia kryptomena je dnes tiež zisková. Bitcoin za posledných 24 hodín vykazuje zisk 1,4%, čím prekonáva výkony akciových indexov. V prostech tejto kryptomeny hraje aj množstvo pozitívnych fudamentov.

Najväčším z nich je určite udalosť známa ako halving. K halvingu dôjde už o necelých 5 dní (odpočet, vysvetlenie halvingu a ako na ňom zarobiť nájdete tu).Halving je dôležitý, pretože skokovo zníži infláciu Bitcoinu na polovicu. Stovky miliónov dolárov mesačne idú iba na jej pokrytie, čoskoro však budú prispievať k rastu Bitcoinu.

Na daily grafe Bitcoinu sa tesne po halvingu vykreslí extrémne bullish formácia Golden Cross! Čo to je a aký môže mať vplyv na Bitcoin? To sa dozviete v nasledujúcom článku:

Bitcoin má šancu na Golden Cross po halvingu! – Chystá sa ďalší bullrun?

Zdroj:
ccn.com