ANALÝZA BTC/USD – Pump alebo Dump?

0

Blíži sa nám ďalší veľký pohyb, ktorý by mohol koincidovať s halvingom, a tak sa poďme pozrieť, kam by mohol smerovať a prečo.

Súčasná situácia

Po prieraze silnej rezistencie okolo 8 000 USD sme sa dostali pod hlavnú trendovú líniu, kde konsolidujeme pred ďalším pohybom. Blížime sa k trendovému supportu rotácie druhého stupňa a stále tesnejšie sa tlačíme pod hlavnú trendovú líniu.

Objavenie protilátky na ochorenie COVID-19 je dôležitý krok a výskum vyzerá naozaj sľubne! – Liek na COVID-1 na dohľad

Supporty & Rezistencie

Približne okolo ceny 9 400 USD sa nachádza hlavná trendová rezistencia, ktorá nás limituje v raste nahor. Potom tu už máme iba horizontálnu rezistenciu na hladinách 10 400 USD, 14 000 USD a 20 000 USD.

Pri pohybe dolu sa už od 22.4. držíme trendovej rezistencie druhého stupňa (viď graf), ktorá sa teraz nachádza okolo ceny 9 000 USD. Ďalej tu máme prerušený horný okraj vzostupného kanála okolo 8 600 USD a spodný okraj sa nachádza okolo 7 400 USD.

UPDATE/ Bitcoin aktuálne testuje 10 000 $! Prečítajte si tri dôvody, prečo je toto najdôležitejší deň za posledné tri roky.

Bitcoin dnes testuje 10 000 $ !!! 3 dôvody, prečo je toto najdôležitejší deň posledných troch rokov

Open Interest

Podľa dát z CME burzy je teraz OI najvyššia od čias spustenia burzy. Podľa dát z Bitfinexu, ktorá sa zameriava na inštitucionálnych traderov, je asi 80 % otvorených pozícií long (špekulácia na rast). Zároveň sa zdá, že najväčší hráči za posledný mesiac vybrali z trhu ohromné množstvo „fyzických“ Bitcoinov. To by naznačovalo, že ďalší výrazný pokles už neočakávajú.

Trocha histórie

V posledných dvoch mesiacoch sme videli situáciu, kedy sme sa najskôr nachádzali na silnom suporte okolo 8 000 USD, kde každý očakával aspoň nejakú reakciu. A zrazu sme sa, aj napriek veľké množstvu long objednávok na tejto úrovni, prepadli na 3 800 USD počas jediného dňa.

Potom sme tu mali rast s klesajúcim volume a silnú rezistenciu okolo 8 000 USD, kde každý očakával aspoň nejakú reakciu. A zrazu sme sa, aj napriek veľkému množstvu short objednávok na tejto úrovni (tzv. sell wall), zastavili až na cene 9 400 USD.

Náhly pohyb bol v obidvoch prípadoch sprevádzaný DDoS útokom (typ hackerského útoku, cieľom ktorého je vyradenie zmenárne). Či ide o konkurenčný boj alebo súčasť sofistikovanejšej akcie, nie je jasné. Teraz sa opäť nachádzame pod silnou rezistenciou, kde každý očakáva aspoň nejakú reakciu.

Halving sa blíži a Bitcoin má nábeh na sformovanie zlatého krížaBitcoin má šancu na Golden Cross po halvingu! – Chystá sa ďalší bullrun?

Záver

Myslím si, že technická analýza je skvelý nástroj na popísanie a predikovanie trhu zloženom z masy ľudí a radu väčších či menších subjektov. Ale v týchto chvíľach, keď sa zdá, že na trhu dominujú iba veľkí hráči alebo dokonca celé klastre týchto hráčov, ktorí konajú koordinovane, nezostáva nič iné, len sa pozrieť, čo tieto subjekty robia.

Všetky dáta, ktoré máme teraz k dispozícii naznačujú, že tieto entity ďalší výrazný pokles neočakávajú a práve dokončili poslednú akumulačnú fázu.

Ideálne by bolo, keby sme videli ešte jeden odraz od 8 600 USD alebo 7 600 USD. Skôr však očakávam, že by sme čoskoro mohli vidieť prerazenie trendovej línie okolo 9 400 USD najskôr na cenu 10 400 USD a potom sa uvidí, či sa tam zastavíme.

Bitcoin spravna predikcia
Bitcoin spravna predikcia

Link: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/tDHvLY2s-Halving-pump/

Disclamer

Autor článku ani portál Trading11.com nenesú žiadnu zodpovednosť za investície vykonané na základe tu uvedenej analýzy.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Stanislav Jirák.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre