bitcoin golden cross

Golden Cross je formácia na grafe, ktorú väčšina traderov považuje za extrémne bullish. Označuje koniec downtrendu a indikuje, že nastane obdobie rastu. Halving sa blíži a Bitcoin má nábeh na sformovanie zlatého kríža. Ak si udrží súčasnú hodnotu (9000 $), uvidíme ho na grafe už o dva týždne, možno skôr.

Samotný Golden Cross však nič nezmôže. Aby reálne nastalo otočenie dlhodobého trendu, musia pre Bitcoin hrať aj ďalšie fundamenty. Našťastie, nachádzame sa tesne pred halvingom. Príde už o niekoľko dní! Presný odpočet nájdete na tejto stránke.

Chcete vedieť viac o halvingu, čo to je, prečo sa deje a ako na ňom zarobiť? Pripravili sme pre vás podrobný článok, kde vás prevedieme všetkým dôležitým o tejto dôležitej udalosti.

>>>Čo je to Bitcoin Halving?<<<

Ako vzniká Golden Cross a prečo je teraz dôležitý?

1D BTC/USD - Bitstamp Golden Cross
1D BTC/USD – Bitstamp Golden Cross

Golden Cross sme už mohli pozorovať na najnižších timeframoch, no čím vyššie ideme, tým má väčšiu váhu. Nastáva vtedy, keď 50-dňový pohyblivý priemer (MA indikátor) pretne ten 200-dňový. Znamená to, že počas posledných 50 dní bol Bitcoin v priemere na vyšších hodnotách, než za posledných 200 dní.

Zistite o MA viac – Všetko o indikátore Moving Average

Golden Cross tretí krát za rok – máme ho brať vážne?

Ako môžete vidieť na grafe, Golden Cross sme za posledných osem mesiacov videli hneď dvakrát. Raz na konci októbra po obrovskej pumpe. Bitcoin vtedy behom dvoch dní nabral zisk 33%. Bola to však manipulácia a Golden Cross nemal väčší vplyv na ďalší vývoj trhu.

Druhýkrát nastal na konci februára tesne pred pamätným dumpom Bitcoinu na 3700 $. Golden Cross by vtedy možno aj zafungoval ako bullish signál pre trh, no zabránila mu v tom panika okolo pandémie koronavirusu. V tej dobe letelo dole všetko. Aj zlato a akciové indexy.

Európska Únia má kvôli korone obrovský problém! Záchranu potrebujú hneď tri členské štáty eurozóny. Nemecko má však so súčasným plánom záchrany veľké problémy a odmieta sa toho zúčastniť. – Nemci kašlú na Európu? Odmietli návrh záchrany Talianska, Španielska a Francúzska od ECB

Tentokrát to môže byť inak!

Teraz však v prospech Bitcoinu hrá ďalší silný fundament – skokový pokles inflácie o 50% (halving). V trhu sa tak razom začnú objavovať peniaze, ktoré predtým zožrala ťažba. Počas halvingu sa tiež o Bitcoin zaujíma podstatne viac ľudí, ktorí majú chuť nakupovať.

Golden Cross na grafe teda o nákupe presvedčí oveľa viac investorov. Zatiaľ je však priskoro na ďalšie špekulácie. Počkajme si a uvidíme, či sa naozaj na grafe vytvorí táto bullish formácia.

Na weekly grafe stále extrémne bullish

Možno vás napadá, ako to vyzerá na týždennom grafe. Bitcoin je tak stále extrémne bullish. MA200 sa ani nepribližuje k MA50 a momentálne sa nachádza okolo 6000 $. Iba dlhodobý prepad Bitcoinu pod túto úroveň by mohol vykresliť takzvaný death-cross, čo je v podstate opak zlatého kríža.

Ako je na tom Bitcoin z hľadiska technickej analýzy? Včera nám vytvoril dvojitý vrchol! Pozrite si náš najnovší LIVE Trading a dozviete sa viac.