Lichtenštajnsko začína predávať kryptomeny na pošte

Kategorie: Novinky
post posla bitcoin email internet

Liechtensteinische Post AG, štátna pošta pre Lichtenštajnsko, 14. februára oznámila, že po novom plánuje do svojich služieb pridať predaj kryptomien. 

Poprvýkrát budú môcť obyvatelia krajiny nakúpiť Bitcoin (BTC) na pobočke v hlavnom meste Vaduz už počas dnešného dňa, teda 15. februára.

Pošta sa navyše bude držať kréda not your keys, not your coins” a pri nákupe bude zákazníkom poskytovať fyzickú peňaženku, z ktorej si budú môcť vygenerovať vlastný verejný a súkromný kľúč. Vo vyhlásení sa ďalej vyskytujú informácie o tom, že by sa služba mala postupne rozšíriť na všetky pobočky Liechtensteinische Post AG.

Navyše, štátna pošta plánuje neskôr pridať aj predaj altcoinov. Ide najmä o Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ripple (XRP).

Na rozbehnutie sa lichtenštajnská pošta spojila so švajčiarskou spoločnosťou Värdex Suisse AG. Värdex Suisse AG je poprednou regulovanou službou pre poskytovanie blockchainových platieb.

V tlačovej správe sa vyskytla aj zmienka o tom, že pre poštu je ponúkanie nákupu a predaja kryptomien v podstate tým istým ako prevody konvenčných mien.

Švajčiarsko a Lichtenštajnsko v popredí adopcie

Fakt, že Švajčiarsko a Lichtenštajnsko patria v pomere adopcie kryptomenových systémov  k svetovej špičke je už, vo všeobecnosti, dlho evidentné.

Lichtenštajnsko predstavilo vlastnú legislatívu pre reguláciu kryptomien počas začiatku roka 2018. Plán pre reguláciu biznisov založených na blockchainovej technológii v tej dobe opísal samotný premiér Adrian Hasler.

Mohlo by vás zaujímať: Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Počet blockchainových startupov rastie 

Aj napriek tomu, že sa od začiatku roka 2018 nachádzame v celkovo ukrutnom medveďom trhu, počet nových blockchainových startupov stále rastie.

V decembri 2018 ste tak mohli len vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku napočítať 750 spoločností využívajúcich technológiu Blockchain. Oproti predošlému roku ide o markantný 20% rast.

Navyše, predošlých 50 startupov, so základňou vo Švajčiarskej Crypto Valley, predstavuje zhruba pätinu z celkovej trhovej hodnoty kryptotrhu. To aspoň tvrdia čísla investičnej firmy CV VC.

Čo čítať ďalej?

Moskva a jej business blockchain

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip M.

Zdroj:
Cointelegraph