Kryptotrhy sú v počiatočnej fáze – 12 grafov, ktoré to dokazujú.
Kryptotrhy sú v počiatočnej fáze – 12 grafov, ktoré to dokazujú. Zdroj: shutterstock.com/ImageFlow

Každý, kto sa (hoci len málo) zaoberá kryptomenami vidí, ako dynamicky sa kryptotrhy menia. Ich analýzami sa zaoberajú mnohí jednotlivci, aj tímy. Jedným z nich je aj Chris McCan, ktorý porovnal rast kryptotrhov s rastom internetu v jeho začiatkoch.

V predchádzajúcej časti – Kryptotrhy sú v počiatočnej fáze – 12 grafov, ktoré to dokazujú (1. časť) – sme si ukázali, aké parametre sú potrebné na zistenie počtu používateľov kryptomien. V tejto časti sa zoznámime s porovnaním súčasných kryptotrhov a internetu v jeho začiatkoch.

Celkový objem obchodovania

Skôr ako sa dostaneme k porovnaniu s internetom, pozrime sa aj na celkový objem obchodovania so všetkými kryptomenami od roku 2014 do roku 2018. Hodnoty boli spriemerované za mesiac, pre lepší prehľad o celkovej trendovej línii.

Zatiaľ čo všetky tieto merania nie sú exaktnými výpočtami celkového množstva používateľov, z predchádzajúcich zistení vyplýva, že celkový počet používateľov kryptomien sa pohybuje medzi 20 až 30 miliónmi.

Môže vás zaujímať: Morgan Stanley vyzýva centrálne banky na využívanie kryptomien

Nárast používateľov kryptomien vs. nárast používateľov internetu

Teraz sa môžeme  pozrieť na rast internetu a odhadnúť, kde sa v tejto trajektórii kryptomeny nachádzajú.

Nárast používateľov internetu

Na grafe vidíme, ako rástol v rokoch 1990-1995 počet používateľov internetu. Teraz nasleduje porovnanie s kryptomenami za roky 2013-2018:

Porovnanie je zamerané na začiatky internetu. Všimnite si, že kryptomeny nasledujú  podobnú trajektóriu ako internet v rannej fáze. Vyzerá to tak, že krypto je v porovnaní s internetom v roku 1994.

WEB stránky vs. kryptoprojekty

Podobne môžeme urobiť porovnanie počtu webových stránok s počtom kryptoprojektov. Do úvahy berieme celkový počet kryptomien a tokenov + DApps.

Tu je rastová trajektória počtu webových stránok:

Ak sa v raste webových stránok zameriame na roky 1991-1995 v porovnaní s rastom kryptoaktív v období 2014-2017, dostaneme nasledujúci graf:

Aj v tomto porovnaní sa nachádza krypto v internetovom roku 1994.

Tip redakcie: Európska rada zavádza tvrdšie opatrenia voči kryptoburzám 

Financovanie WEB a kryptoprojektov

Pozrime sa na posledné porovnanie. Celkový počet kryptoprojektov, ktoré získali finančné prostriedky od roku 2014 do roku 2017 voči počtu začínajúcich internetových stránok, ktoré získali finančné prostriedky od roku 1991 do roku 1995.

Podobne ako v predchádzajúcich porovnaniach sa nachádzame v roku 1994, aj keď krivka kryptoprojektov je oveľa strmejšia.

Na záver

Ako môžeme vidieť z predchádzajúcej analýzy, kryptotrhy sa ešte stále nachádzajú v počiatočnej fáze, ktorá nápadne pripomína rok 1994 zo začiatkov internetu. Ako sa budú ďalej vyvíjať závisí od viacerých faktorov, napríklad akceptovanie kryptomien ako novej triedy aktív, ich adaptácia ako platidla, rast DApps (decentralizované aplikácie) a ich používateľov, rôzne regulačné opatrenia atď. My v Kryptomagazine budeme pri tom a budeme vás i naďalej informovať.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://medium.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance