Kryptotrhy sú v počiatočnej fáze – 12 grafov, ktoré to dokazujú (1. časť)

Kategorie: Novinky

Trh s krypomenami môžeme stále pokladať za nový trh, ktorý zažíva búrlivý rast. Sme svedkami pokusov definovať tento trh a jeho rast. Na hodnotenie sa používajú rôzne parametre. Napríklad počet kryptomien zalistovaných na Coinmarketcape. V súčasnosti je ich počet 1 595.

Chris McCan porovnal rast kryptotrhu s rastom internetu v jeho začiatkoch.

Prečo je ťažké urobiť porovnanie

Je prakticky nemožné presne zistiť, koľko ľudí a ako často používa kryptomeny:

  • Ľudia môžu mať z dôvodu ochrany svojich kryptomien viac peňaženiek pre rôzne kryptomeny, prípadne viacero peňaženiek len pre jeden altcoin.
  • Na kryptoburze sa jedna adresa peňaženky nerovná jednému používateľovi. Pre zmenárne je typické, že je možné vytvoriť pre každú transakciu novú adresu peňaženky.

Tip redakcie: Kryptomeny s nízkou kapitalizáciou, ale veľkým potenciálom (časť 1.)

Jediný spôsob, ako zistiť počet používateľov kryptomien, je prostredníctvom aproximácií.

Pozrime sa teda na jednotlivé parametre, ktoré boli použité pre určenie počtu používateľov kryptomien.

Rast adries Bitcoinových peňaženiek

V súčasnosti máme 24 miliónov Bitcoinových peňaženiek. To však neznamená, že počet používateľov Bitcoinu je 24 miliónov. Jedna osoba totiž môže mať viac ako jednu adresu peňaženky, pričom sa odporúča vytvoriť novú adresu pre každú odoslanú transakciu.

Prečítajte si tiež: 4 top Crypto Wallets – vyberte si svoju peňaženku

Okrem sledovania počtu peňaženiek sa pozrieme na:

Denný počet aktívnych adries

Najviac aktívnych adries zaznamenaných za deň, bolo 1,1 milióna. Ide o približnú hodnotu denných aktívnych používateľov (DAU) v rámci Bitcoinovej siete. Ak je však Bitcoin považovaný hlavne za úložisko hodnoty, potom by sa dala predpokladať oveľa nižšia hodnotu DAU v porovnaní s ľubovoľnou tradičnou mobilnou aplikáciou, alebo webovou stránkou.

Rovnaká analýza pre Ethereum

Ethereum – rast počtu adries a aktívne adresy za deň:


Celkovo existuje približne 31 milión Ethereum adries. Počet aktívnych adries v sieti Ethereum dosahuje pritom v špičke 1,1 milióna.

Ethereum je ale trocha iné ako Bitcoin, pretože smart kontrakty majú svoje vlastné adresy a ich používanie by malo byť prirodzene vyššie, pretože Ethereum blockchain je navrhnutý ako inteligentná zmluvná platforma, a nie pre čistý obchod.

Požívatelia Bitcoinov a používatelia Etherea sa pritom navzájom nevylučujú. Medzi týmito dvoma kryptomenami existuje vysoký stupeň korelácie.

Rast klientov kryptobúrz

Ďalšou metódou aproximácie rastu používateľov kryptomien je pohľad na samotné burzy. Štatistiky o celkových počtoch používateľov a ich náraste však publikovalo iba niekoľko kryptobúrz:

Celkový denný objem trhu

Je rozdelený podľa nasledujúceho grafu:

Ak vezmeme do úvahy všetky burzy u ktorých poznáme aký je počet používateľov a obchodovaný objem, môžeme odvodiť priemerný objem obchodovania na používateľa. Prostredníctvom tohto dospejeme k odhadovanému množstvu 20,2 milióna používateľov kryptobúrz. Môžeme to považovať za spodnú hranicu počtu užívateľov.

Záverom

V dnešnej časti sme si ukázali aké parametre sú potrebné na zistenie počtu používateľov kryptomien. V nasledujúcej časti sa zoznámite s porovnaním kryptotrhov dnes a internetu v jeho začiatkoch.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://medium.com