So začiatkom nového týždňa pokračujeme s našou novou rubrikou Kryptoprogram, ktorá vás oboznámi so všetkými novinkami, ktoré nás v tomto týždni čakajú.
15. 10. 2018, pondelok
CyberMiles (CMT)
CyberMiles, kryptomena z prvej stovky z pohľadu trhovej kapitalizácie na CMC, prechádza počnúc týmto dňom na vlastný Mainnet. CMT pôvodne vzniklo ako ERC-20 token na blockchaine Etherea. Čo sa migrácie tokenu týka, hodleri ho môžu držať buď na burze podporujúcej migráciu (napríklad Binance, Huobi), alebo si môžu stiahnuť novú CMT peňaženku.
MetaMorph (METM)
MetaMorph oznámil na tento deň spustenie novej platformy určenej na obchodovanie kryptomien.
16. 10. 2018, utorok
Fortuna (FOTA)
Fortuna spustí svoju OTC blockchain platfromu. OTC, čiže Over-the-counter, je typ mimoburzového trhu s cennými papiermi, ktorý sa neuskutočňuje pod záštitou oficiálnej inštitúcie.
Battle of the Cryptos NYC
Konferencia, ktorá sa uskutoční v New Yorku, bude okrem iných hostiť aj zakladateľa spoločnosti Pantera Capital (investičná spoločnosť a zaisťovací fond zameraný na kryptomeny a na projekty súvisiace s blockchain technológiou).
17. 10. 2018, streda
ANON (ANON)
Kryptomena ANON bude zalistovaná na ďalšie dve burzy. Jej obchodné páry sa vytvoria na burze IDAX a Coinone.
Bitcoin (BTC)
V stredu expirujú ďalšie BTC futures kontrakty spoločnosti Cboe Global Markets, Inc.
Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov
18. 10. 2018, štvrtok
Monero (XMR)
Na tento deň oznámil vývojársky tím Monera plánovanú aktualizáciu svojej siete.
19. 10. 2018, piatok
Monero (XMR)
Pokiaľ ste sa zapojili do súťaže na kryptoburze Cobinhood, tak v piatok končí Monero Trading Challenge, v ktorej ste mohli vyhrať BTC, ETH a iné krypto.
20. 10. 2018, sobota
Eden (EDN)
Vývojársky tím Edenu oznámil, že predloží návrh na vyriešenie otázky masternodov vo svojej sieti. Návrh bude okrem požiadaviek obsahovať aj očakávaný výnos pre prevádzkovateľov masternodov. Táto kryptomena, ktorá je na trhu približne jeden rok, je zaujímavá využívaním relatívne netradičného algoritmu – Proof of Elapsed Time (PoET).
Ten funguje podobne ako dobre známy Proof of Work, avšak vyžaduje oveľa menšie množstvo elektriny, pretože validátor každého nasledujúceho bloku je dopredu náhodne určený. Integrita výberového procesu je pritom zabezpečená riešením od spoločnosti Intel – Software Guard (SGX).
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.