[PREHĽAD TRHU] Najväčšia pumpa roku 2018 – Bitcoin dosiahol 7800 USDT !!! – čo sa to deje?

BITmarkets BITmarkets

Dnešný deň na burzách s kryptomenami začal naozaj divoko. Už včera sme písali o možnej implózii kryptomeny USDT (Tether) a výslednej cenovej nerovnováhe medzi Bitfinexom (sesterská firma Tetheru) a zvyškom trhu. A dnes? Dnes je všade chaos.

Najväčšia pumpa roku 2018

V skorých ranných hodinách cena Bitcoinu na burzách používajúcich Tether raketovo stúpla. Na grafe nižšie je graf USDT/BTC na Bitfinexe. Môžete si všimnúť, že cena oproti Tetheru na chvíľku dosiahla neuveriteľných 7800 USDT (+1500 USDT). Rýchlo však padla a v súčasnosti sa pohybuje okolo 6900 USDT. Burzy ako BitMEX a Coinbase Pro, na ktorých nájdete skutočné doláre, pritom ukazujú necelých 6500 $.

1h BTC/USD - Bitfinex

1h BTC/USD – Bitfinex

Táto situácia vznikla kvôli neistote na trhu. Väčšie množstvo obchodníkov Tetheru prestalo veriť a vymenili ho za Bitcoiny (dôvody nedôvery nájdete tu). To, samozrejme, hodnotu Bitcoinu výrazne zvýšilo a pohyb smerom hore následne aktivoval short stoplossy. Pri uzatvorení shorty sa Bitcoiny nakupujú, čo vystrelilo cenu ešte vyššie. A najväčšia pumpa tohto roka bola na svete.

Prečítajte si: Sledujeme pád Tetheru v priamom prenose?

Následne sme boli svedkami veľkého prepadu. V tomto momente je veľmi náročné určiť priemernú cenu tohto digitálneho aktíva. Trh si ju bude musieť určiť sám pomocou arbitráže. Dovtedy je akékoľvek obchodovanie príliš rizikové. Teda… pokiaľ nemáte chuť trochu hazardovať.

Tu si môžete pozrieť prepad objemu short pozícií, ktorý pomohol pumpe na Bitfinexe:

1h USD-BTC - Bitfinex shorts

Čo na to altcoiny?

Situácia okolo Bitcoinu je absolútne neprehľadná, čo zasiahlo aj trh s alternatívnymi kryptomenami. Tie zatiaľ viac menej rastú. Je však vhodné dodať, že väčšina z nich sa, podobne ako BTC, obchoduje oproti Tetheru.

Je čas na predaj? Hrozí nám prepad bol hodnoty spred pumpy? O tom sa viac dočítate v dnešnom update altcoinov na Trading11.

Tak ako tak, napísať do dnešného prehľadu trhu niečo konkrétne je veľmi náročné, pretože trh je dnes totálne neprehľadný.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: