Bitcoin utrpel vážne škody
Bitcoin utrpel vážne škody. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Populárny investor Anthony Pompliano okomentoval nedávny krach burzy FTX. Svet kryptomien podľa jeho slov utrpel nenapraviteľné škody, ktoré odrádzajú inštitucionálnych investorov. Bitcoin však môže prežiť.

Svet kryptomien prichádza o inštitucionálnych investorov

Podnikateľ a investor Anthony Pompliano vo svojom najnovšom príspevku na Twitteri uviedol, že ľudia celkovo podceňujú to, čo sa stalo pred pár dňami. Krach kryptomenovej burzy FTX spôsobil nenapraviteľné škody. Kryptomeny musíme vnímať ako celok, ktorý je v očiach inštitucionálnych investorov pošpinený.

Na základe mojich rozhovorov za posledných 24 hodín ľudia drasticky podceňujú, aké veľké škody boli spôsobené krachom FTX. Inštitucionálny záujem o Bitcoin a ďalšie kryptomeny výrazne padol. Bitcoin to síce prežije, no nemali by sme tieto skutočnosti ignorovať,“ uviedol Pompliano.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin to zvládne

Pompliano tvrdí, že veľká časť investorov stratila dôveru v kryptomeny. Najväčšie kapitálové fondy vnímajú nedávne udalosti tak, že kryptomeny jednoducho nie sú pripravené na globálne prijatie. Bitcoin však tento stav prežije a možno ako jediný. Investorov totiž láka jednoduchosť a technológia.

Keď sa pre kryptografický priemysel skončí hra na dôveru, trh sa vráti k Bitcoinu. Nie je kam utiecť. Neexistuje žiadna cesta. V časoch chaosu a neistoty chcú ľudia dôveru,“ dodal Pompliano.

Technológia blockchainu tak podľa Pompliana nakoniec zvíťazí, a to aj vďaka tomu, čo všetko dokáže poskytnúť ľuďom pri ochrane svojich financií.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance