Bitcoin a pasca na býkov
Bitcoin a pasca na býkov. Zdroj: Shutterstock.com/FFF Studio

Bitcoin po sformovaní posledného korekčného legu dosiahol krátkodobý rastúci trend, ktorý poskytol nakupujúcim nádej na otočenie trhu. Len za 5 dní sa cena prepadla o 27 %, pričom nakupujúci dokázali vykúpiť iba 38 % z tohto pádu. Predstavuje toto krátkodobé oživenie iba falošnú nádej?

Pozitívna reakcia nakupujúcich nevznikla len z dôvodu prudkej korekcie, ale aj vďaka nedávnym výsledkom o inflácii v USA, ako sme vás nedávno informovali. Na grafe nižšie vidíme metriku fibonacci retracement, ktorá nám ukazuje, koľko percent z vyznačeného pohybu vytvoril protichodný pohyb.

Všeobecne platí, že hlavnými cieľmi tejto metriky sú hladiny 38,2 % a 61,8 %. Nakupujúcim sa naposledy podarilo vykúpiť iba 38,2 % z rozsahu korekcie. To znamená, že sila nakupujúcich stále chýba.

Bitcoin a fibonacci
Bitcoin a fibonacci. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin stále má kam padať

Ani pri krátkodobom oživení ceny výpredaje neutíchli, čo znevýhodňuje investorov prichádzajúcich na trh. Súčasné formovanie bočnej štruktúry pravdepodobne prinesie ďalšie zníženie ceny hlavného digitálneho aktíva. To by znamenalo, že BTC opäť vytvorí nižšie minimum, ktoré bude predstavovať najnižšiu hodnotu v roku 2022.

Historické trendy potvrdzujú, že nás čaká ďalší pokles. Mnohí účastníci trhu ale považujú prepad pod historické maximum predošlého cyklu za výhodnú nákupnú zónu. Je potrebné si uvedomiť, že ziskovosť bullrunov klesá, a preto je normálne, že Bitcoin sa bude vracať do predošlých cyklov a prvé bullruny sa už opakovať nebudú.

Fixovať sa na nejakú teóriu sa nemusí vyplatiť, pretože nerealizované straty môžu priniesť ešte väčšie straty. Aj keď sa zdá, že Bitcoin už nemá kam klesnúť, opak je pravdou. Pre porovnanie, predošlá korekcia dosiahla 86 % a súčasná je o 10 % menšia. Navyše, dopyt v súčasnosti nie je dostatočne silný na to, aby trh pohltil nákupnými objednávkami.

Mohlo by ťa zaujímať: Má zmysel investovať ešte do kryptomien po súčasných udalostiach?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance