Kryptomeny sú pre zločincov? Cez Danske Bank sa prepralo viac peňazí ako je v celom kryptotrhu!

Coinfactory PC banerCoinfactory mobil baner

Kryptomeny sú plné podvodov. Využívajú sa iba na nelegálnu činnosť a najviac sa z kryptomien tešia kriminálnici a podvodníci, ktorí pomocou nich perú špinavé peniaze, platia „vrahov” alebo podporujú teroristickú činnosť. Tieto slová ste už určite všetci počuli od ľudí, ktorí kryptomenám nerozumejú alebo im chcú uškodiť. Často sa takto vyjadrujú najmä bankári, keďže digitálne meny by ich mohli ohroziť. Avšak banky určite nie sú „sväté a bezchybné.” O tom svedčí aj najnovší škandál Danske Bank. Tá je totižto spájaná s obrovským podvodom, pri ktorom bolo spreneverených až 235 miliárd dolárov (čo je k dnešnému dňu viac ako celková trhová kapitalizácia kryptomien).

Jedna banka = 235 miliárd spreneverených dolárov

Danske Bank, najväčšia banka v Dánsku, mala počas uplynulých 8 rokov spreneveriť až 235 miliárd dolárov a to iba prostredníctvom jednej svojej pobočky v Estónsku. Ihneď po prevalení tohto škandálu bol odvolaný Thomas Borgen, CEO danej banky, ktorého na jeho pozícii dočasne nahradil Jesper Nielsen.

Informácie ohľadom tohto zločinu do kryptokomunity rozšíril Anthony Pompliano prostredníctvom svojho Twitter účtu. Jeho účet na Twitteri patrí medzi tie nasledovanejšie účty, ktoré sú spojene s kryptomenami (až 160 tisíc sledovateľov), a tak nečudo, že s jeho správou ihneď vyvolal rozruch.

„Karma je zdarma”

Danske Bank si určite neprechádza ľahkým obdobím, keďže bude musieť tento obrovský škandál vysvetľovať. Nikto z nás nechce byť zlomyseľný a priať im zle, avšak táto banka si to sčasti zaslúžila a to najmä pre to, ako sa vyjadrovala o kryptomenách ešte predtým, ako uzrel svetlo sveta podvod z ich strany.

„Čo je pri kryptomenách najpodstatnejšie je fakt, že nedostatok transparentnosti a regulácií ich robí ideálnym prostredím pre kriminálnikov a nelegálnu činnosť. Sami dokonca vieme, že v niektorých prípadoch boli kryptomeny využívané na pranie špinavých peňazí, vymáhanie a vydieranie.”

Vyjadrenie Danske Bank, nad ktorým sa dnes môžeme iba pousmiať. To však nie je všetko. Danske Bank svojím vyjadrením voči kryptomenám zašli naozaj ďaleko, čo ich práve v dnešných dňoch môže veľmi mrzieť.

„Ako finančná inštitúcia máme povinnosť zasiahnuť voči praniu špinavých peňazí a finančným zločinom. V dnešných dňoch kryptomeny neponúkajú dostatočnú úroveň transparentnosti a nespĺňajú tak AML (Anti-Money-Laundering) regulácie.”

Záver

Pokrytectvo najväčšieho kalibru zo strany tejto banky, nemyslíte? Niekedy naozaj až zaráža, čoho sú banky schopné. Veď kríza v 2007-2008 bola toho najlepším príkladom. A človek by čakal, že sa ľudia z toho obdobia poučia. Opak je však pravdou. Ako sa zdá, stále tu máme banky, ktoré myslia iba na ich profit, a nezaujímajú sa o nič iné ako o to, aby čo najviac zbohatli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie