[PREHĽAD TRHU] Kruh sa uzatvára – október sme začali miernou korekciou

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Máme za sebou ďalší zaujímavý deň. Na prvý pohľad sa toho síce veľa nedeje, no ako som písal vo včerajšom prehľade trhu, opak je pravdou! Kruh, resp. trojuholník sa uzatvára a Bitcoinu už neostáva veľa priestoru na pohyb. Cena sa ustaľuje približne v strede, presne medzi dvoma dôležitými líniami.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Neistota môže trvať aj dva týždne – upokojme sa

Po internete už začali kolovať poplašné správy o tom, že DNES SA ROZHODNE! Dnes mal byť ten deň. Ale to je hlúposť. Máme čas.

1D BTC/USD - BitfinexAk máte otvorené pozície na burze s funkciou trailing stop loss, nastavte si ho tesne pod spodnú líniu. Ja som pre pokoj v duši radšej svoje BTC predal a nastavené mám nákupné príkazy na 6800 $ a 7000 $. Otázkou však zostáva, či naozaj z trojuholníka vyskočíme smerom hore.

TradingView indikátor je pozitívny – ukazuje BUY. Obchodníci na Trading11 sa zatiaľ nedokázali zhodnúť. Ja osobne tiež neviem, ktorým smerom sa vyberieme, avšak vzhľadom na nízke volume a rastúci objem shortov na Bitfinexe nie som dvakrát šťastný.

Prepad pod trendline bude signálom, že pôjdeme dole, možno až na 5000 $. Oddiali sa tým aj otočenie trendu. Dokopy to však sedí. Ak by Bitcoin klesajúcu trendline preťal niekedy v decembri 2018, v januári by už mohli fungovať prvé krypto-ETF projekty a inštitucionálni investori by mohli nakupovať BTC deriváty za nízke ceny.

Tak či tak, všetko sú to iba dohady. Každý trader tvrdí niečo iné. Najmúdrejšie je počkať. Ak ste trochu odvážnejší, môžete svoje pozície poistiť shortami.

Nakoniec by som ešte rád upozornil na nový dizajn e-shopu na Trading11 a na nové produkty, ktoré vás môžu zaujímať.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.