Čínski mineri premýšľajú nad presunom do Kanady

Novinky Bitcoin ako súčasť bankových rezerv
Bitcoin ako súčasť bankových rezerv. Zdroj: Shutterstock.com/Designs Beast
BITmarkets BITmarkets

Hovorí sa: “Keď sa zatvoria jedny dvere, otvoria sa niekde ďalšie”. Toto platí najmä v krypto-svete, kde sa dvere otvárajú a zatvárajú denne. Čínske kryptografické ťažobné spoločnosti dostávajú jeden úder za druhým. V dôsledku obmedzení zo strany čínskej vlády  ťažobný priemysel vyhľadáva priaznivé miesta na diverzifikáciu lokalít po celom svete. Kanadská provincia Quebec je jedno z takýchto miest, na ktoré sa Číňania zameriavajú.

Ďalším skvelým miestom je Švajčiarske mestečko Zug, kam sa chystá Bitmain. Viac info. nájdete v našom článku.

Quebec mining operations

Kanadský Quebec sa snaží využiť svoju klímu, ktorá výrazne znižuje požiadavky na chladenie a prístup k lacnej, obnoviteľnej energii (len v najväčších jedenástich hydroelektrárňach je inštalovaný výkon 21,333 MW), aby prilákal bitcoinových ťažiarov, z Číny.

Bitmain, ako jeden z najväčších a možno aj najznámejších ťažobných a hardvérových spoločností na svete, sa snaží spustiť ťažbu v Quebecu. Hovorca spoločnosti Nishant Sharma v piatok informoval tlačovú agentúru Reuters, že Bitmain skúma možné lokality v provincii a jedná s regionálnymi orgánmi o elektrickej energii.

Stojí za zmienku, že toto nie je prvý vstup na kanadský trh pre Bitmain.  Hovorca spoločnosti upresnil, že Bitmain ťaží v Kanade od roku 2016.

Mineri už majú Číny plné zuby

Ako vidíme, zásahy vládnej moci do krypto priemyslu môžu vyvolať výrazné zmeny, ako je to aj v prípade Číny. Reštrikcie sa stali impulzom na zmenu. V tomto prípade je to presun do iných lokalít. Príkladom môže byť vyjadrenie generálneho riaditeľa spoločnosti ZQMiner, ktorá ťaží v troch čínskych provinciách. Li Wei povedal, že pripravujú plány pre odchod do zahraničia.

Na opačnej strane stoja vlády, ktoré obchod a ťažbu podporujú. Za zmienku stojí Bielorusko a ich 5 ročné daňové „krypto-prázdniny”.

V každom prípade si myslím, že aj negatívne zásahy môžu byť v konečnom dôsledku hybnou pákou krypto-priemyslu.

Článok pre Kryptomagazin venoval záujemca o post redaktora – Marek Hološka. Touto cestou by sme sa mu chceli poďakovať.

Zdroje:
https://news.bitcoin.com
https://coins.live/news/
http://www.hydroquebec.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.