Celosvetová ekonomická kríza spojená s najväčšou pandémiou v novodobej histórii nechala finančné systémy väčšiny štátov vo veľmi zlom stave. Zatiaľ čo trh s akciami a kryptomenami zaznamenal najväčší rast tohto tisícročia, väčšina firiem skrachovala, priemysel turizmu, či služieb, je v troskách, globálne zásobovacie reťazce sa významne spomalili, vďaka čomu je náročné vyrábať, ceny železa, hliníku a ďalších materiálov stúpajú a vlády po celom svete sa snažia udržať svoje ekonomiky nad vodou tlačením obrovského množstva peňazí.

Zaujímavosť: Príbeh o tom, ako Joe Biden zničí dolár a euro – Týka sa to všetkých a tu je riešenie!

Vlády potláčajú dopad krízy na ekonomiku tlačením peňazí a výsledkom bude veľká inflácia

Na Kryptomagazine o tom často píšeme a upozorňujeme, že zlé časy rozhodne neskončia “skrotením” jedného vírusu. Prichádza obdobie šialenej inflácie, ktorá sa nás zatiaľ veľmi nedotkla, pretože ľudia majú tendenciu viac šetriť. Nové peniaze teda vstupujú do ekonomiky veľmi pomaly a oficiálne indexy inflácie sa držia na nízkych číslach.

I keď, ceny niektorých majetkov už začali rásť. Hlavne ceny kryptomien, akcií firem, ktoré benefitujú z lockdownov a v neposlednom rade aj kryptomeny. Už v tomto roku však môžeme očakávať, že aj cenovky spotrebných produktov v obchodoch neúmerne vzrastú a v nasledujúcich rokoch bude tento trend pokračovať.

Viac informácií nájdete v priloženom videu

Myslíte si, že v najbližších rokoch svet zasiahne silná inflácia?

View Results

Loading ... Loading ...

Hrozí Amerike, Európe a ďalším veľkým ekonomikám hyperinflácia? V nejakej forme určite a ekonómovia, politici a bankári sa na to pripravujú. Je dokonca možné, že finančný systém tak, ako ho poznáme, prestane fungovať a vymyslíme niečo nové. Niektorí fanúšikovia kryptomien dokonca zastávajú názor, že toto je skvelá šanca pre Bitcoin. Ťažko povedať, či ja to pravda. No jedno je isté. Treba sa pripraviť.

Disclaimer/ Tento článok je založený na základe špekulácií a prípadových štúdií z minulosti. Nikto presne nevie, ako bude vyzerať budúcnosť a či naozaj dôjde k tak veľkej inflácii, akú niektorí ekonómovia očakávajú. Tento článok berte iba, ako inšpiráciu na zamyslenie a v žiadnom prípade na jeho základe nerobte veľké finančné rozhodnutia.

Ako sa pripraviť na globálnu hyperinfláciu?

Ak máte väčšinu svojho majetku vo fiat peniazoch (eurá, doláre, koruny) a žijete z výplaty, možno prišiel čas premyslieť svoju finančnú stratégiu. V opačnom prípade sa vás nadchádzajúce zmeny dotknú veľmi nepríjemným spôsobom.

S každou zmenou prichádza príležitosť zlepšiť si svoj životný štandard. Investovať peniaze do assetov, ktoré si držia hodnotu, je rozhodne dobrý nápad. Ideálne by bolo diverzifikovať majetok do vzácnych kovov, nehnuteľností, akcií kvalitných firiem a samozrejme aj kryptomien.

Môže vás zaujímať: Kvôli týmto chybám ľudia prerábajú na kryptomenách – Vyhnite sa im!

Teraz je dobrý čas vziať si hypotéku

Zaujímavou možnosťou je tiež shortovať samotné peniaze. Pri shortovaní zarábate na poklese hodnotu daného assetu (v našom prípade eura). Ak chcete otvoriť short, požičiate si daný asset (akcie, vzácne kovy..) od brokera, následne ho predáte a v budúcnosti, až jeho cena klesne, nakúpite za lacno a brokerovi požičaný asset vrátite. Rozdiel mezdi nákupnou a predajnou cenou je potom váš zisk.

Shortovanie peňazí funguje cca rovnako. Vezmete si pôžičku, či hypotéku a eurá investujete do niečoho, čo si dlhodobo drží svoju hodnotu. Napríklad do nehnuteľnosti. V budúcnosti, keď hdontoa eura klesne (a eurová hodnota vašej nehnuteľnosti stúpne) môžete vašu investíciu predať, pôžičku splatiť a ostane vám čistý zisk.

Keď investori očakávajú infláciu, používajú presne túto stratégiu. Dnes je možné vziať si hypotéku s takmer nulovým úrokom, pretože Európska Centrálna banka tlačí peniaze, ako šialená, takže je naozaj ideálna doba na takýto typ špekulácií.

A teraz niečo z histórie:

Zopakuje sa rok 1933? – Vlády môžu zakázať zlato a nanútiť nám slabnúce euro

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre