Príbeh o tom, ako Joe Biden zničí dolár a euro – Týka sa to všetkých a tu je riešenie

1

Zatiaľ čo americká vláda sa chystá poslať do obehu obrovské množstvo nových dolárov, stále viac inštitucionálnych investorov javí záujem o Bitcoin. Trh s kryptomenami za posledné dva týždne konsoliduje na extrémne vysokých úrovniach. Bitcoin sa drží nad hladinou 19 000 $.

Joe Biden chystá rekordné znehodnocovanie amerického dolára

Inaugurácia nového amerického prezidenta sa blíži a už teraz je jasné, že za veľkou mlákou sa chystajú zmeny. Joe Biden ohlásil, že v nasledujúcom roku plánuje “vytlačiť” 7 biliónov dolárov (7000 miliárd). Peniaze použije na zažehnanie krízy, ktorú “spôsobila” pandémia koronavirusu.

Pravdou je, že Spojené Štáty na tom boli ekonomiky zle aj pred krízou a viniť zo všetkého koronavirus je prinajmenšom nevhodné. Americká ekonomika je už roky závislá na neustálych peňažných injekciách od centrálnej banky. Táto situácia vznikla kvôli nezodpovednému šafáreniu s peniazmi. Pomôže ešte viac nezodpovedného míňania peňazí a podporovanie inštitúcií, ktoré spôsobili túto situáciu? No, uvidíme.

Zatiaľ čo bohatí bohatnú, obyčajní pracujúci ľudia kvôli inflácii prichádzajú o svoje úspory. Na Twitteri to pekne zhrnul ekonóm Preston Pysh:

“Pozrite sa na nepomer, ktorý vznikol v roku 2020. Rast peňažnej zásoby M2 o +22,5%. Rýchlosť cirkulácie peňazí dole o -20%. Väčšina nových dolárov ide do dlhopisov a akcií. Spôsobuje to deštrukciu strednej triedy. Možno by ste sa mali pozrieť na Bitcoin.”

Viniť zo všetkého Joa Bidena teda nie je vhodné. S tlačením biliónov dolárov začal už tento rok Donald Trump. V tomto sa obe strany vôbec nelíšia.

Včera došlo k stretnutiu Fedu. Na čom sa dohodli? Prečítajte si náš komentár: ANALÝZA – Zasadnutie FEDu je za nami, zlato a akcie spočiatku zareagovali negatívne

Americká vláda nechtiac podporuje Bitcoin

V časoch, keď najsilnejšia mena na svete pomaly ale isto vchádza do hyperinflácie, stále viac ľudí hľadá bezpečné miesto pre svoje úspory. Držať ich v banke už nedáva zmysel a zlato je pod taktovkou svetových elít. Vlády vlastnia drvivú väčšinu zásob a množstvo “papierového” zlata o niekoľko rádov prevyšuje reálny objem tohto vzácneho kovu v trezoroch.

A ako sme písali v tomto článku, zlato vôbec nie je tak dobrá investícia, pretože ak započítame infláciu, jeho hodnota neustále klesá.

Inštitucionálni investori v roku 202A stále viac pokukujú po kryptomenách. Do Bitcoinu investovali desiatky miliárd dolárov. Práve to spôsobilo jeho rast na nové historické maximum. Bitcoin aktuálne konsoliduje pred ATH a čaká sa, čo bude ďalej. Vzhľadom na rast z posledných mesiacov mnohí analytici tipujú, že by mohla pokračovať súčasná korekcia.

Chcete nakúpiť nejaké kryptomeny? Použite burzu Binance a nie slovenské zmenárne, ktoré si účtujú poplatok 5%. Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky

Pravdou je, že Bitcoin za svoj úspech môže ďakovať práve americkej vláde. Neustále znehodnocovanie dolára a nedôvera v prepumpovaný akciový trh plný bublín, investorov donútila hľadať alternatívy. Aj tí najväčší hráči už dnes tvrdia, že Bitcoin by mal byť v každom portfóliu. Vo svojom liste pre investorov to vyhlásil aj riaditeľ 631-miliardového hedge-fondu Alliance Bernstein.

Bitcoin je opäť IN a inštitúcie doň chcú napumpovať stovky miliárd dolárov. Aktuálne však neexistuje dobrý spôsob, ako to urobiť. Banka nemôže poslať miliardu dolárov na obyčajnú burzu a nakúpiť za to BTC. Najlepšou cestou pre tento typ investorov sú regulované futures kontrakty na CME, Bakkt, či Grayscale Trust.

Graf Bitcoinu za posledné štyri roky
Graf Bitcoinu za posledné štyri roky

Môže vás zaujímať: 275-miliardový fond ide nakupovať za $500 miliónov

Inštitúcie, ktoré hľadajú cestu ku kryptomenám, v decembri 2020 dostali odpoveď. Spoločnosť S&P DJI, ktorá spravuje najdôležitejšie americké akciové indexy, v roku 2021 vytvorí krypto index, do ktorého zahrnie až 550 coinov (podľa nás je to trochu veľa, ale ok). A presne to je cesta, ktorú si vyberie drvivá väčšina veľkých hráčov na trhu.

Záver – Finančná apokalypsa nepríde hneď a menej všímaví je ani nepostrehnú

Pravdou je, že USA si v tejto kríze môžu dovoliť vytlačiť 7000 miliárd dolárov. Urobili to tento rok a urobia to znova. Pre nich je to výhodné, podporujú tak najmocnejších ľudí na svete a keď sa ľudia začnú sťažovať, že je im zle, zvalia to na krízu a koronavirus. Skvelá výhovorka!

Finančná apokalypsa v USA začala už pred niekoľkými rokmi. Kríza v roku 2008 bola varovanie, no ľudia to nepochopili. Namiesto toho, aby sa vzbúrili, radšej sedeli doma a nechali strojcov tohto systému, aby pokračovali vo svojej činnosti.

Presun hodnoty z rúk pracujúcich k vrstve najbohatších sa neustále zrýchľuje. Ľuďom to začne vadiť, až si nebudú môcť dovoliť nový iPhone. A čo vy? Máte ten svoj?

Bitcoin je vraj nástroj zločincov? Kriminalita kryptomien v roku 2020 klesla o 57%

Znehodnocovanie dolára má dopad na celý svet

Myslíte si, že sa to deje iba v USA a nás v EÚ sa to netýka? Nebuďte smiešni! Európska Únia sa v roku 2020 zaviazala minúť viac než 2,5 bilióna eur (2500 miliárd), vraj aby u nás nebola privysoká deflácia voči doláru (pretože deflácia je zlá pre ekonomiku). Joe Biden sa teraz chystá vytlašiť ďalších 1,9 bilióna dolárov. EÚ ho aj tentokrát bude nasledovať.

Nech už žijete kdekoľvek, toto sa vás týka! A buď budete mať svoje úspory v bezcennej fiat mene, ktorú tí tam hore tlačia akoby sa nechumelilo, alebo si nájdete alternatívu.

Stále viac odborníkov sa zhoduje, že tou alternatívou je práve Bitcoin. Ale pozor! Volatilita tejto digitálnej meny je obrovská a občas sa dejú prepady aj o 30-40%. Vlastne, jeden taký teraz zažívame. Nakupujte teda opatrne!

Ak máte záujem skonvertovať nejaké koruny či eurá na Bitcoin, určite odporúčame urobiť to na bezpečnej burze, akou je napríklad Binance. Ide o najväčšiu kryptomenovú zmenáreň na svete s denným obratom v desiatkach miliárd dolárov. Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky.

A na záver vám ešte odporúčam prečítať si náš príbeh o hyperinflácii doláru. Je trochu starší, no stále veľmi aktuálny.

Príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.