Zopakuje sa rok 1933? – Vlády môžu zakázať zlato a nanútiť nám slabnúce euro

6

Známy správca hedge fondu varoval, že vlády môžu zakázať súkromné ​​vlastníctvo zlata. Vysvetlil, že centrálne banky sa môžu pokúsiť demonetizovať zlato. Pokiaľ nesplníte prísne, priam až nesplniteľné podmienky, zlato jednoducho nebudete môcť kúpiť a ani ho vlastniť. Týmto novým pripravovaným zákonom chcú nadnárodné banky zakryť dôsledky korona krízy.

Je bezpečné vlastniť zlato?

Zlato je dlhodobo považované ako jediné bezpečné aktívum, na ktoré nemá žiadna centrálna banka a ani súkromná firma dosah. Nikto vám nemôže nadiktovať, koľko zlata môžete vlastniť a kde ho budete mať uložené.

Zatiaľ čo o budúcnosti dolára a výške inflácie rozhodujú banky, tak o zlate si môžete rozhodovať vy sami. Jeden kg zlata bude stále jeden kg zlata. Zlato teda môže slúžiť aj ako bezpečná investícia.

Inflácia môže zničiť celú ekonomiku, banky musia konať

Ak by centrálne banky stratili kontrolu nad ekonomikou a infláciou, môžu pristúpiť k riešeniu zákazu držania zlata. Ľudia tak aj napriek odporu voči doláru nebudú môcť držať bezpečné alternatívne spôsoby peňazí. Informoval o tom manažér hedge fondu Crispin Odey v článku, ktorý Bloomberg publikoval v stredu. V článku sa uvádza:

„Niet divu, že ľudia kupujú zlato. Úrady sa však môžu v určitom okamihu pokúsiť demonetizovať zlato. Bude teda nezákonné vlastniť túto komoditu.“

Správca hedge fondu dodal, že vlády „to urobia iba vtedy, ak budú mať pocit, že je potrebné vytvoriť stabilnú účtovnú jednotku pre svetový obchod“. Porovnal súčasnú korona krízu s Veľkou hospodárskou krízou v 30. rokoch 20. storočia a tvrdí, že centrálne banky nedokážu udržať infláciu.

Odey je známy pre svoje apokalyptické predpovede, opakovane kritizoval politiku centrálnych bánk. V roku 1991 založil spoločnosť Odey Asset Management. Preslávil sa aj predpoveďou o vysokej inflácii dolára, ktorá by mala dosahovať počas nasledujúcich rokov 15 %.

Možno ťa bude zaujímať: Príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Opäť sa obnoví zákaz držania zlata

Mnoho majiteľov zlata sa obáva, že im vlády môžu zhabať ich vlastné zlato. Už raz v minulosti vláda USA spravila tento radikálny krok. Počas finančnej krízy v roku 1933 museli všetci občania odovzdať svoje zásoby zlata do rúk štátu. Vláda vtedajšieho prezidenta Franklina D. Roosevelta na základe nariadenia v r. 1933 prinútila občanov, aby predali svoje zlato za výrazne nižšie trhové ceny. Následne bola stanovená nová oficiálna sadzba za zlato. Odey vo svojom liste klientov varoval:

„Dejiny sú plné príkladov, keď sa vládcovia v čase krízy uchýlili k znehodnoteniu mincí… Očakávam, že úrady budú bojovať proti týmto prevládajúcim trendom na každom mieste sveta, ale tiež očakávam, že prehrajú boj.“

Americký FED teraz tlačí najviac dolárov v histórii! Za posledné mesiace poslal do obehu viac než 7 biliónov. Ako sa to odzrkadlí na inflácii? Dosť nepríjemné odhady dal náš ekonóm. A v EÚ to môže byť ešte horšie. Dajte si pozor na svoje úspory!

Americká inflačná strela až na mesiac – True money supply ako potvrdenie recesie ekonomiky!

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
gerf654sgarf564

Moje zlato si nedam a mozete sa aj poj3bat.

Simoon

Opravte si chyby v článku. Tak 1933 alebo 1602.?

Peter

Nezmysel. V roku 1933 ho vlady zhabali, lebo bol dolar kryty zlatom. Teraz už nie je ziadna mena kryta zlatom a preto neexistuje ziaden racionalny dovod, aby sa nieco podobne zopakovalo.

sixcar

presne od roku 1973 prestali byt meny krte zlatom…aj tie predikcie ohladom hyperinflacie su od veci. Fed zmenil politiku a jasne sa vyjadril ze bude akceptovat aj inflaciu nad cielom 2% kludne v okoli 3% prechodne a zaroven povedal ze minimalne do roku 2023 bude sadzby drzat v okoli 0 – 0,25%, takze zisna hyperinfalcia nehrozi…

axell

jj dava to zmysel. Avšak príliš sa spoliehať na zdravý rozum a logiku pri dnešných bláznivých a polobláznivých vládach po celom svete dnes nie je racionálny postoj. Preto v každom prípade …. môžu ma bozať, zlato im odovzdá len hlupák.

Robert

“Spotrebného zbožia” dpc to je aká vereština…